امروز : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 30
۱۴:۴۹
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 100
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۷
تعداد بازدید: 493
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، ظهر امروز اعضای تشکل‌های مردمی و دانشجویی از جمله اعضای اتحادیه بین‌المللی امت واحده، بسیج دانشجویی، جنبش عدالتخواه ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، ظهر امروز اعضای تشکل‌های مردمی و دانشجویی از جمله اعضای اتحادیه بین‌المللی امت واحده، بسیج دانشجویی، جنبش عدالتخواه دانشجویی و جامعه اسلامی دانشجویان با حضور در مقابل دفتر حفظ منافعبه گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، ظهر امروز اعضای تشکل‌های مردمی و دانشجویی از جمله اعضای اتحادیه بین‌المللی امت واحده، بسیج دانشجویی، جنبش عدالتخواه دانشجویی و جامعه اسلامی دانشجویان با حضور در مقابل دفتر حفظ منافع مصر در ایران با تاکید بر دوستی ملت ایران و مصر و وحدت شیعه و سنی دسته‌گلی را به سفیر مصر در ایران اهدا کردند.

بنابر این گزارش، در ابتدای این مراسم با حضور اعضای تشکل‌های مردمی و دانشجویی نماز وحدت‌بخش ظهر اقامه شد و پس از آن شعارهایی در حمایت از تقریب مذاهب اسلامی سرداده شد.
 

* عضو اتحادیه بین المللی امت واحده: مصر مهد تقریب بوده و خواهد ماند
 

در ادامه این مراسم مجتبی احمدی، عضو شورای مرکزی اتحادیه بین المللی امت واحده در سخنان کوتاهی با اشاره به انقلاب ملت مصر و مرحله جدید در این کشور، گفت: انقلاب‌ها در جهان عرب نشانه پیروزی استراتژی «اراده ملت‌ها» است که امروز به پاشنه آشیل استکبار تبدیل شده است.

وی افزود: اگر امروز انرژی‌های آزاد شده ملت‌های عربی و مسلمان به وحدت برسد این روند به سرعت به محو همه مظاهر استکبار و ظلم و به نابودی رژیم صهیونیستی منجر خواهد شد.

احمدی با بیان اینکه دشمنان از راه کهنه اختلاف‌اندازی استفاده می‌کنند، تصریح کرد: دشمن به دنبال اختلاف‌اندازی بین عرب و عجم و شیعه و سنی است چه آنکه اخیر در معادلات آنها این امر را دیدیم که در چند ماه پیش کنفرانسی در اسرائیل برگزار شد که در آن به راه‌های اختلاف‌افکنی بین شیعه و سنی اشاره شده است.

وی افزود: در مصر شیخ شلتوت و شیخ غزالی و دیگر علمای الازهر بر فرعی بودن اختلافات تاکید دارند و نباید دشمن مشترک مسلمانان را فراموش کنند.

احمدی ادامه داد: امروز دست‌هایی در در مهد تقریب و مهد شیخ شلتوت به دنبال تبدیل کردن مصر به مصر تکفیر هستند، تکفیری که منجر به کشتار شده است و مصر باید به مهد تقریب برگردد.
 

* حافظ منافع مصر در ایران: روابط ایران و مصر رو به گسترش و به نفع دو ملت و منطقه است
 

در ادامه این مراسم با حضور «خالد سعید العماره» حافظ منافع مصر در ایران با حضور در جمع خبرنگاران و تعدادی از نمایندگان تشکل‌های مردمی و دانشجویی ضمن تبریک نوروز به مردم ایران ضمن اهدای شیرینی به حاضران گفت: این گل‌هایی که دریافت کردیم بسیار زیباست و من نیز این شیرینی‌ها که در نوروز رسم شما ایرانی‌هاست را تقدیم می‌کنم.

وی افزود: ما از این لطف ایرانی‌ها شاد و خرسند هستیم و برای آن اهمیت قائلیم و آن را اقدامی متمدنانه و نشانه حسن نیست و احساسات صادقانه ملت ایران می‌دانیم.

حافظ منافع مصر در ایران، ضمن دعوت از نمایندگان تشکل‌های مردمی و دانشجویی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره آینده روابط ایران و مصر گفت: همه انقلاب‌ها همچون انقلاب ایران تحت فشار بوده و هستند تا با آن مقابله کرده و بر آن تسلط پیدا کنند.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب مصر انقلابی مردمی است، افزود: هیچ طرفی نمی‌تواند راه ملت مصر را سد کند چراکه انقلاب مردم مصر علیه ظلم و اوضاع نامقبول بود و ملت مصر اجازه نخواهد داد که کسی یا چیزی صف محکم آن را بشکند.

العماره، با بیان اینکه روابط ایران و مصر رو به گسترش است، تاکید کرد: ما به روابط و همکاری دو جانبه افتخار می‌کنیم چراکه این روابط به نفع هر دو ملت ایران و مصر است و ان شاء الله این روابط به جایی برسد که به نفع هر دو ملت و منطقه باشد.

حافظ منافع مصر در ایران، در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تمام مصر تندروی را رد می‌کند، گفت: مصر دارای دولت میانه‌روئی است که هرگونه تندروی را رد کرده و هرگز آن را قبول نمی‌کند و وزارت خارجه مصر هم در بیانیه‌ای آنچه جلوی سفارت ایران در قاهره رخ داد را رد کرد.

وی افزود: مصر وظیفه خود می‌داند که از مراکز دیپلماتیک حمایت کند و من با امانی صحبت کردم و مسئولان وزارت‌خارجه مصر نیز به او اطمینان دادند که همه چیز به خوبی پیش می‌رود و من به شما اطمینان می‌دهم ملت میانه‌روی مصر برای همه ملت‌ها احترام قائل هستند.

به گزارش فارس همچنین پیش از اهدای گل به رئیس دفتر حافظ منافع مصر در ایران، تشکل‌های مردمی و دانشجویی در بیانیه‌ای صادر کردند و همچنین طی شعارهایی بر آزادی قدس شریف تاکید کردند

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها