امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100007
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
علی‌اصغر فانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه به‌دنبال افزایش فوق‌العاده شغلی معلمان مدارس ابتدایی هستیم اظهار کرد: افزایش ...

علی‌اصغر فانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه به‌دنبال افزایش فوق‌العاده شغلی معلمان مدارس ابتدایی هستیم اظهار کرد: افزایش فوق‌العاده معلمان مذکور تا مهر ماه سال جاری انجام می‌شود و امیدواریم بتوانیم بخشی از تلاش معلمان را پاسخگو باشیم.

وی از تصویب اضافه حق‌التدریس معلمان کلاس‌های چندپایه در شورای عالی آموزش و پرورش خبر داد و افزود: اضافه حق‌التدریس 2 تا 6 ساعت در هفته به معلمان پرداخت می‌شود.

فانی با اشاره به استخدام فرزندان فرهنگیان در آموزش و پرورش، بیان کرد: به‌دنبال اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در آموزش و پرورش هستیم.

*ارتقای نظام آموزشی کشور از مهر ماه امسال

وزیر آموزش و پرورش به 40 راهکار برای ارتقای نظام آموزشی کشور اشاره کرد و گفت: ارتقای نظام آموزشی کشور از ابتدای مهر ماه سال جاری کلید می‌خورد.

وی با بیان اینکه طرح مذکور با هدف ارتقای سطح علمی و افزایش پرداخت معلمان اجرا می‌شود، تصریح کرد: برطرف کردن مشکلات مالی معلمان در ارتقای انگیزه آنها در آموزش تاثیرگذار است.

*اختصاص 120 میلیارد تومان به سرانه مدارس کشور

فانی از اختصاص 120 میلیارد تومان به سرانه مدارس کشور در سال 93 خبر داد و یادآور شد: اعتبار مذکور از محل فروش گاز به آموزش و پرورش اختصاص پیدا می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اختصاص اعتبار سرانه مدارس از محل فروش گاز در زمستان تحقق پیدا می‌کند، اظهار کرد: با هماهنگی انجام شده با محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، بخشی از مبلغ مذکور تا قبل از شهریور ماه سال جاری به مدارس پرداخت می‌شود.

وی در ادامه به وضعیت بازنشستگان آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: بازنشستگان از سرمایه‌های کشور هستند و حرمت می‌خواهند.

*بازنشستگان راهنمایان تعلیماتی در مدارس می‌شوند

فانی با اشاره به استفاده از بازنشستگان آموزش و پرورش به عنوان راهنمایان تعلیماتی در مدارس، تصریح کرد: از وجود بازنشستگان در بازدید، بازرسی و راهنمایان تعلیماتی مدارس استفاده می‌شود.

انتهای پیام/84001/ق30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها