امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100026
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رویترز گزارش داده اتحادیه اروپا محدودیت‌هایی علیه 5 بانک روسیه وضع کرده است. این تحریم‌ها در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رویترز گزارش داده اتحادیه اروپا محدودیت‌هایی علیه 5 بانک روسیه وضع کرده است. این تحریم‌ها در ارتباط با آنچه نقش مسکو در ایجاد بی‌ثباتی در اوکراین خوانده شده وضع می‌شوند.

اتحادیه اروپا روز چهارشنبه هم با اضافه کردن نام 8 نفر و 3 شرکت به فهرست تحریم‌های قبلی، اقدامات تنبیهی علیه روسیه بر سر تحولات اوکراین را گسترش داده بود.

آمریکا و اتحادیه اروپا با طرح این اتهام که مسکو باعث بی‌ثباتی در اوکراین شده برخی مقامات این کشور و چهره‌های حامی آن را با تحریم‌هایی چون منع صدور روادید و مسدود کردن دارایی هدف قرار داده‌اند.

 روسیه هر گونه اتهام در این باره را رد کرده و می‌گوید اعتراضات حامیان روسیه در اوکراین به صورت خودجوش با اعتراضات علیه دولت جدید در کی‌یف آغاز شده است. در همین حال، بحران در شرق اوکراین با آغاز عملیات نظامی کی‌یف برای سرکوب اعتراضات آرام و صلح آمیز حامیان روسیه در ماه آوریل ، تشدید شد.

رویکرد تهدید و تحریم غرب علیه روسیه بعد از سقوط هواپیمای مسافربری پرواز ام.اچ.هفده مالزی در شرق اوکراین شدت یافته است.

یک فروند هواپیمای بوئینگ 777 خطوط هوایی مالزی، 17 ژوئیه (26 تیر) هنگام پرواز از امستردام، پایتخت هلند، به کوآلالامپور در منطقه‌ی دونتسک در شرق اوکراین سقوط کرد که در اثر این سانحه همه 298 سرنشین هواپیما جان باختند.

اوکراین و متحدان غربی آن سقوط این هواپیما را به حامیان روسیه در شرق اوکراین نسبت می‌دهند و به گفته‌ی تحلیلگران و ناظران از سقوط این هواپیمای مسافربری برای افزایش تنش و اعمال فشار بیشتر بر روسیه استفاده می‌کنند.

 حامیان روسیه هرگونه دخالت در این تراژدی را رد کرده‌اند.
انتهای پیام/م.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها