امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100032
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفته در صورتی که باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفته در صورتی که باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در قوانین مربوط به مهاجرت اقدام به استفاده از اختیارات اجرایی خود بکند، به سوابق قبلی اقدامات قانون‌شکنانه خود صحه خواهد گذاشت. 
وی این اظهارات را یک روز پس از آن مطرح کرد که مجلس نمایندگان آمریکا به شکایت از اوباما رأی مثبت داد.

مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه با رأی به قطعنامه‌ای مسیر شکایت از باراک اوباما، رئیس جمهور این کشور، را هموار کرد.

این قطعنامه که با 225 رأی مثبت در برابر 201 رأی منفی به تصویب رسید به جان بینر، رئیس این مجلس وکالت می‌دهد از طرف کل نمایندگان نهاد مورد نظر آقای اوباما را به اتهام سوء استفاده از اختیاراتش در قانون خدمات بهداشت و درمان تحت پیگیرد قانونی قرار دهد.

انتظار می‌رود طرح این شکایت به ماهها جدال لفظی شدید بین جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در فاصله زمانی باقی‌مانده تا برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره در ماه نوامبر منجر شود.

گفته می‌شود در شکایت‌نامه تنظیم شده باراک اوباما به خاطر سوء استفاده از اختیاراتش برای اعمال تغییرانی در قانون بهداشت و درمانی موسوم به «اوباماکر» یا طزح بهداشت و درمان اوباما تحت پیگرد قرار گیرد.

جمهوری‌خواهان اوباما را متهم می‌کنند با به تأخیر انداختن بخش‌هایی از قانون سلامت و درمان بر خلاف قانون اساسی این کشور، کنگره را نادیده گرفته است.

جمهوری‌خواهان طی ماههای گذشته نتوانستند طرح اصلاح نظام بهداشت و درمان که اوباما متولی آن بود و بیمه را برای همه شهروندان اجباری می‌کند را متوقف کنند.
از جمله قوانین دیگری که این نمایندگان بر سر آن به اوباما اعتراض می‌کنندف قانون مهاجرت است.

دموکرات‌ها این شکایت را دارای انگیزه‌های سیاسی می‌دانند و آن را اتلاف منابع و پول مالیات‌دهندگان آمریکایی می‌دانند.

انتهای پیام/م.
برچسب ها:
آخرین اخبار