امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۹:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100038
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبراری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، حملات توپخانه‌ای و موشکی در اطراف فرودگاه بین المللی طرابلس ادامه دارد و خسارت مادی سنگینی ...

به گزارش خبراری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، حملات توپخانه‌ای و موشکی در اطراف فرودگاه بین المللی طرابلس ادامه دارد و خسارت مادی سنگینی به منطقه جنزور طرابلس وارد کرده است.

یک منبع امنیتی در لیبی گفت: مخازن سوخت در منطقه البریقه در جاده فرودگاه بین المللی طرابلس در آتش درگیری ها سوخته است.

فرودگاه بین‌المللی طرابلس از 2 هفته پیش شاهد درگیری شدید بین انقلابیون «زنتان» با نیروهای اتاق عملیات انقلابیون لیبی و برخی از انقلابیون مصراته و شهرهای غرب لیبی است.

انقلابیون زنتان از زمان آزادسازی طرابلس از چنگ نیروهای قذافی در آگوست 2011 تامین امنیت فرودگاه بین المللی طرابلس را برعهده دارند و حالا اتاق عملیات انقلابیون لیبی می‌خواهد کنترل آن را از انقلابیون زنتان پس بگیرد.

بر اثر این درگیری‌ها بیش از 90 درصد تاسیسات فرودگاه تخریب شده و سیزده فروند از بیست فروند هواپیمای متوقف روی باند فرودگاه هم آسیب دیده یا کاملا نابود شده است.

شورای حکمای لیبی امروز پنجشنبه طرحی را برای حل نزاع دائر بین احزاب سیاسی و شبه نظامیان رقیب وابسته به سیاستمداران مطرح کردند.

از مفاد ابتکار شورای حکمای لیبی، آتش بس همه طرف‌های نزاع و توقف درگیری‌ها است تا شورای حکمای لیبی بتواند با همه طرف های درگیر وارد گفت وگو شود و به راه حل هایی دست یابد که شامل بسط سلطه دولت بر همه لیبی و تحویل همه مواضع وابسته به دولت از جمله میادین نفتی به وزارت کشور، گمرک و بنادر و همچنین تحویل پادگان ها به ریاست ستاد کل ارتش است.

بر اساس این طرح دو شهر بنغازی و طرابلس شهرهای خالی از سلاح اعلام خواهد شد و جدول زمانی برای اجرای بندهای این طرح تعیین و گفت وگوی بین طرف های درگیر برگزار خواهد شد و در این گفت وگوها بر سر تحویل مواضع از طرف های درگیر به دولت و ارتش توافق خواهد شد.

بر اساس این طرح همه تبلیغات رسانه ای کانال های متعلق به طرف های درگیر متوقف می شود و طرف های درگیر باید مسئولیت کامل همه خسارات مالی و جانی که به شهروندان و اموال عمومی و خصوصی وارد کرده اند بپذیرند.

در این طرح از دولت لیبی خواسته شده همه تدابیر لازم برای تحویل مواضع دولتی از گروه های شبه نظامی را اتخاذ کرده و نفوذ خود را بر همه نهادهای وابسته به دولت بسط بدهد و شهروندان را در بازگشت به منازلشان یاری بدهد.
انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها