امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۰۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100047
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اریک کانتور، رهبر اکثریت جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در اعتراض به سیاست‌های باراک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اریک کانتور، رهبر اکثریت جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در اعتراض به سیاست‌های باراک اوباما، رئیس جمهور این کشور از سمت خود کناره‌گیری کرد.
«اریک کانتور» از نظر جایگاه حزبی پس از جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان دومین فرد در مجلس نمایندگان آمریکا به شمار می آمد.
از فکر کردن به اینکه ظرف این ۵ سال دنیا برای ما و متحدان ما به چه چیزی تبدیل شده، بیزارم.»
وی اشاره‌ای به نام باراک اوباما نکرد، اما اظهارات او کنایه‌ای به سیاست خارجی اوباما است. وی به مشکلات با ایران و روسیه اشاره کرد و گفت آمریکا باید مسئله رهبری جهان را در اولویت قرار دهد.
کانتور در خرداد ماه پس از شکست در رقابت انتخاباتی با رقیبش از حزب «تی پارتی» تصمیم خود برای کناره‌گیری را اعلام کرد و گفت تابستان امسال این تصمیم را عملی می‌کند.
وی همچنین از نمایندگان طرفدار اسرائیل به شمار می‌رود بگونه‌ای که در ماه‌های گذشته اظهارات وزیر خارجه آمریکا درباره «احتمال آپارتاید شدن اسرائیل» را «بسیار ناامیدکننده» خواند و گفت: جان کری باید از دولت و اسرائیلی ها عذرخواهی کند.

«تی پارتی» ، یک جنبش سیاسی راستگرای افراطی در آمریکا است که از کاستن از هزینه‌های دولت فدرال و مالیات ها و کاستن از بدهی ملی آمریکا و کسری بودجه فدرال دفاع می‌کند.
انتهای پیام/م.
 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار