امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100048
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در حالی که نمایندگان تندرو کنگره بارها تهدید کرده‌اند برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در حالی که نمایندگان تندرو کنگره بارها تهدید کرده‌اند برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران مواضع تندی اتخاذ خواهند کرد، اما قطع کمک‌های مالی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای بازرسی‌های بیشتر، رویکردی عجیب به نظر می‌رسد.
با این حال، نمایندگان ارشد جمهوری‌خواه در کمیته روابط خارجی سنا به نظر می‌رسد چنین کاری انجام خواهند داد.
طبق گزارش روزنامه هافینگتون‌پست، در «قانون مذاکرات هسته‌ای ۲۰۱۴» که سناتور باب کورکر و گروهی دیگر از نمایندگان ضد ایرانی آن را تنظیم کرده‌اند تصریح شده که وزارت خارجه حق استفاده از هیچ کمک مالی برای رسیدن به توافق را نخواهد داشت.
این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که کمک مالی آمریکا به آژانس از محل بودجه وزارت خارجه تأمین می‌شود.
به نوشته هافینگتن‌پست، این بدان معنی است که با توجه به اینکه نمایندگان کنگره می‌توانند به فاصله چند روز بعد از توافق جامع به آن رأی عدم تأیید بدهند، آنها ممکن است در اولین گام راه افزایش کمک‌های مالی آژانس برای انجام بازرسی‌های بیشتر از برنامه هسته‌ای ایران که احتمال دارد از مفاد توافق جامع باشد را مسدود کنند.
در بند سوم این قانون چنین نوشته شده است: «در صورتی که کنگره به توافق رأی منفی بدهد (یا در صورتی که دولت نتواند ظرف سه روز توافقی را برای بررسی کنگره ارائه دهد) هیچ کدام از بودجه‌هایی که تا تاریخ اجرای این قانون برای اجرای قانون در دسترس وزارت خارجه بوده‌اند به این نهاد تعلق نخواهد گرفت. 
انتهای پیام/م.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها