امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100073
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی،  جامعه‌ مسیحیت نیجریه ضمن ابراز تأسف از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی،  جامعه‌ مسیحیت نیجریه ضمن ابراز تأسف از کشتار سه تن از فرزندان شیخ ابراهیم زاکزاکی، رهبر حرکت اسلامی نیجریه که در جریان تظاهرات و راهپیمایی روز جهانی قدس در زاریا واقع در شمال نیجریه، سه تن از فرزندانش توسط ارتش کشور به همراه جمع بسیاری دیگر از تظاهرکنندگان به شهادت رسیدند، با وی و دیگر مسلمانان کشور ابراز همدردی کرد.

بر اساس گزارش سایت حرکت اسلامی در نیجریه، مسیحیت نیجریه همچنین ضمن تأسف از برخورد نظامیان با شیعیان، انفجار اخیر بمب در کلیسای سابون‌گاری شهر کانو را که به کشته‌شدن پنج نفر و زخمی شدن هشت تن از شهروندان کانو منجر شد، محکوم کرد.

در بیانیه‌ جامعه‌ مسیحیت نیجریه که روز یکشنبه (6 تیر) در ابوجا، پایتخت سیاسی نیجریه صادر شد، رئیس جامعه‌ مسیحیت، با اظهار تأسف شدید از این دو واقعه‌ اخیر، آن را برای افزایش بحران کشور بسیار مؤثر دانست.

وی زاکزاکی را در این غم بزرگ به آرامش الهی دعوت کرد و در شرایط بسیار ناامن نیجریه‌ امروز، همه‌ آحاد مردم اعم از مسلمان و مسیحی را به زندگی مسالمت‌آمیز با هم فراخواند.

وی بمب‌گذاری روز یکشنه در کلیسای کانو را نوعی وحشیگری انسانی دانست و با خانواده‌های کشته‌شدگان این حادثه ابراز همدردی کرد.

در همین حال، سازمان حقوق بشر در کادونا، ضمن محکومیت به شهادت رساندن سه تن از فرزندان زاکزاکی، دولت نیجریه را به بررسی و تحقیق از این واقعه فراخواند.

این سازمان طی بیانیه‌ای اعلام کرد که کشتار شیعیان توسط ارتش غیر‌قابل قبول تلقی می‌شود؛ چون آنها در حال برگزاری آرام مراسم سالانه‌ی خود بودند.

در این بیانیه آمده است: «این مراسم در روز جمعه‌ آخر ماه رمضان از سال 1980 که رهبر انقلاب اسلامی ایران، امام خمینی(ره) آن را روز قدس نامید، در نیجریه برای مدت 32 سال بدون هیچگونه درگیری و با رعایت کامل آرامش و امنیت برگزار شده است. بنابراین ما (سازمان حقوق بشری) ضمن اعلام محکومیت شدید این اتفاق ناگوار در کشور و حمله‌ نظامیان به صفوف مسلمانان (شیعیان) زاریا، از دولت نیجریه می‌خواهیم تا نسبت به این موضوع رسیدگی عاجل کند. ما از فرصت استفاده کرده ضمن تشکر و قدردانی از شیخ زاکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه برای حفظ آرامش قابل تحسینی که در واقعه‌ از دست دادن سه فرزندش از خود نشان داد، برای برقراری صلح و امنیت در کشور دعا می‌کنیم.»
 
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار