امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100078
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، از سیزدهم تیرماه بنیاد سینمایی فارابی در طرحی برای اولین بار به صورت منسجم در ...

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، از سیزدهم تیرماه بنیاد سینمایی فارابی در طرحی برای اولین بار به صورت منسجم در چندین سینمای تهران و اصفهان اکران 15 فیلم‌ خاطره انگیز سینمای کودک و نوجوان را با هدف پرکردن اوقات فراغت کودکان و نوجوان و همچنین بسترسازی مطلوب برای بیست و هشتمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان از ساعت 11 صبح در دستور کار خود قرار داد و تاکنون اکران 7 فیلم به پایان رسیده است.

تاکنون 7 فیلم «شهر‌موش‌ها»، «عملیات مهد‌کودک»، «یکی بود یکی نبود»، «گلنار»، «الو الو من جوجوام»، «پاتال و آرزوهای کوچک» و «کلاه قرمزی و بچه‌ننه»، هر کدام به مدت سه روز در این طرح به نمایش در آمده‌اند و همزمان با عید سعید فطر نیز فیلم سینمایی «نصف مال من نصف مال تو» اکران خود را به مدت سه روز در سینماهای آزادی، فرهنگ، جی، تیراژه و ... تهران و سپاهان اصفهان آغاز می‌کند که تا 9 مرداد نمایش آن ادامه خواهد داشت.

پس از آن به ترتیب «کلاه قرمزی و سروناز» از 12 تا 12 مرداد، «خاله سوسکه» از 13 تا 15 مرداد،«همبازی» از 16 تا 18 مرداد،«دزد عروسک‌ها» از 19 تا 21 مرداد، «یک فراری از بگبو» از 22 تا 24 مرداد، «فیتیله و ماه پیشونی» از 25 تا 27 مرداد و «گربه آواز خوان» از 28 تا 30 مرداد در سینماهای منتخب نمایش خواهند داشت که تماشای دوباره برخی از این فیلم‌ها همراه با کودکان می‌تواند تجربه خوشایندی هم برای والدین و هم برای کودکان باشد.

براساس این گزارش، اجرای طرح اکران خاطره‌انگیز فیلم‌های کودک و نوجوان هرچند به دلیل ساعت نامناسب و تعداد محدود سینمای اختصاص داده شده به لحاظ اجرایی در سال اول با اشکالاتی مواجه است اما اگر این طرح در همین گام اول به خوبی اجرا و توسط مخاطبان با استقبال روبرو شود، بسیاری از موانع برای اکران منظم فیلم‌های کودک و نوجوان در طی سال برداشته خواهد شد و می‌توان با یک برنامه‌ریزی مناسب در همه ایام سال فیلم‌های مفید و مناسبی را برای کودکان و نوجوانان ساخت و اکران و امید است مسولان فارابی با برطرف کردن نواقص این طرح در سال اول، برای سال‌های بعد زمینه موفقیت بیشتر سینمای کودک را فراهم کنند.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها