امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۰۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100086
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
«مسعود وادی‌پور» مدیر امور ارتباطات سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: ...

«مسعود وادی‌پور» مدیر امور ارتباطات سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: امسال مسئولیت کمیته محافل و مراسم نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم به سازمان دارالقرآن محول شد و ما برنامه‌های مختلفی برای بازدیدکنندگان نمایشگاه قرآن اجرا کردیم.

سطح برنامه‌های نمایشگاه قرآن بالا بود

وی با اشاره به بالا بودن سطح برنامه‌های اجرا شده در نمایشگاه قرآن، ادامه داد: کمیته محافل و مراسم نمایشگاه قرآن 40 عنوان برنامه همچون 20 محفل انس با قرآن و هفت نشست تخصصی برگزار کرد که هر کدام محتوای خوبی داشتند اما بنا به دلایلی این برنامه‌ها با استقبال مطلوب مردم همراه نبود.

دلایل عدم استقبال مطلوب از برنامه‌های نمایشگاه قرآن

وادی‌پور با بیان اینکه کاهش استقبال مردم از محافل انس با قرآن نمایشگاه قرآن دور از انتظار نبود، خاطر نشان کرد: برخی افراد جابه‌جایی مکان برگزاری نمایشگاه قرآن و نامناسب بودن محل برگزاری محافل و مراسم را از دلایل استقبال کم مردم از این برنامه‌ها می‌دانند شاید این نکات درست باشد اما آنچه مهم‌تر است برگزاری محافل قرآنی در مساجدی است که جمعیت بومی دارند که این امر در مسجد خرمشهر باغ موزه دفاع مقدس امکان‌پذیر نبود.

وی با اشاره به مشکلات موجود در برپایی نشست‌های تخصصی نیز بیان داشت: محل برگزاری نشست‌های تخصصی در مکانی جدای محل برگزاری نمایشگاه قرآن بود به همین جهت بسیاری از افراد از برگزاری چنین نشست‌هایی مطلع نمی‌شدند.

برپایی همزمان دو نمایشگاه با رویکرد قرآنی باعث پراکندگی جمعیت شد

وادی‌پور با بیان اینکه امسال در کنار نمایشگاه قرآن، نمایشگاه عفاف و حجاب در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، افزود: برگزاری دو نمایشگاه در یک زمان و تبلیغات همزمان آنها باعث پراکندگی جمعیت و آشفتگی مردم شد به طوری که افراد نمی‌توانستند به راحتی تصمیم بگیرند به کدام نمایشگاه بروند.

وی، تغییر مکان برگزاری نمایشگاه را یکی دیگر از دلایل عدم استقبال خوب از محافل انس با قرآن نمایشگاه قرآن کریم دانست و ادامه داد: باغ موزه دفاع مقدس امکانات مصلای امام خمینی(ره) را نداشت؛ علاوه بر این تمدید نمایشگاه باعث تحمیل مشکلاتی به بخش‌ها و کمیته‌های مختلف نمایشگاه شد که البته با همکاری مسئولان کمیته محافل و مراسم توانست تا آخرین روز برپایی نمایشگاه قرآن برنامه‌های متنوعی را اجرایی کند.

لزوم ایجاد مکانی ثابت برای برگزاری نمایشگاه قرآن

وادی‌پور با اشاره به لزوم وجود مکانی ثابت برای برگزاری نمایشگاه قرآن، گفت: امیدواریم مسئولان وزارت ارشاد یک مکان ثابت را برای برپایی نمایشگاه قرآن ایجاد کنند تا هر سال نمایشگاه قرآن در همان مکان برگزار شود و شاهد چنین مشکلاتی در سال‌های آینده نباشیم.

انتهای پیام/ م.ا
برچسب ها:
آخرین اخبار