امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۳:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100088
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
گروه کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در راستای ترویج مطالعه و کتابخوانی و به منظور معرفی کتاب خوب هر هفته تحت عنوان ...

گروه کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در راستای ترویج مطالعه و کتابخوانی و به منظور معرفی کتاب خوب هر هفته تحت عنوان «پیشنهاد کتاب برای آخر هفته» اقدام به معرفی کتاب برای علاقمندان به کتاب می‌نماید که امید است بتوان با همراهی مخاطبان ارجمند، گامی رو به جلو در راستای ایجاد جریان کتاب‌خوانی برداشته شود.

کتاب «آن بیست و سه نفر» که شرح خاطرات خودنوشت احمد یوسف‌زاده از نحوه اسارت و هشت ماه ابتدایی آن است به تازگی توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده و در دسترس مخاطبان و علاقمندان به خاطرات مربوط به دفاع مقدس قرار دارد.

همانطور که مورد اشاره قرار گرفت این کتاب خاطرات خودنوشت احمد یوسف‌زاده از دوران اسارتش است. وی که در سن شانزده سالگی، داوطلب اعزام به جبهه می‌شود و پس از گذراندن دوره آموزش نظامی از طرف سپاه کرمان و تیپ ثارالله این استان به فرماندهی حاج قاسم سلیمانی در جریان عملیات الی بیت المقدس که منجر به آزاد سازی خرمشهر می‌شود به اسارت در می‌آید در این کتاب شرح هشت ماه ابتدایی اسارت و اتفاقاتی که برای خود و گروه بیست و سه نفره‌شان افتاده را برای خوانندگان با قلمی شیوا و گیرا روایت نموده است. «آن بیست و سه نفر» کتابی به شدت گیرا است و موضوع آن نیز از آن دست مضامینی را در خود دارد که هر خواننده‌ای کمتر با آن روبرو شده و بسیار دست نخورده و بکر است. قصه پس از اعزام وی به جبهه و اسیر شدنش آغاز می‌شود. او به همراه اسرای ایرانی پس از اسارت و در هنگام ورود به پادگان نظامی در شهر بصره با استقبال خوبی مواجه می‌شوند که به نوعی یک مانور تبلیغاتی برای حکومت صدام بود تا با ارائه این تصاویر به جهان اینطور وانمود کند که با اسرای جنگی در کمال مهربانی برخورد می‌شود، که همین حرکت تبلیغی و تصویربرداری از اسرا سرنوشت بیست و سه نفر از اسرا را به هم پیوند می‌زند. این بیست و سه نفر در طول هشت ماه ابتدایی اسارت بارها و بارها مورد شکنجه و ضرب و شتم قرار می‌گیرند تا به زور از آنها اقرار گرفته شود که به زور توسط خمینی به جنگ فرستاده شدند تا از همین مسیر بتوانند ضربه‌ای به انقلاب اسلامی وارد کنند. اما این گروه با رشادت، مقاومت و تحمل سختی فراوان توانستند نیرنگ دشمن را بی اثر کرده و برگی پرافتخار برای تاریخ انقلاب اسلامی رقم بزنند.

ادبیات این کتاب جذاب و دارای وزن ادبی است و مخاطب را به خود نزدیک می‌کند و خواننده می‌تواند با این کتاب یک ارتباط نزدیک برقرار نماید. رفت و برگشت‌های ذهن راوی از جنگ و اسارت به دوران کودکی و روستای خود نه تنها لطمه‌ای به داستان نمی‌زند بلکه خواننده را برای ادامه داستان ترغیب می‌کند. کتاب «آن بیست و سه نفر» را انتشارات سوره مهر در 2500 نسخه و با قیمت 13900 را در 405 صفحه روانه بازار نشر نموده و علاقمندان به تهیه این کتاب می‌توانند را از پایگاه اینترنتی انتشارات سوره مهر خریداری نمایند.

گروه کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در راستای تحقق منویات رهبری فرزانه انقلاب در حوزه کتاب، هر هفته اقدام به معرفی کتاب برای مخاطبان و علاقمندان کتاب می‌نماید.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها