امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100092
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
«محمدرضا پورمعین» رئیس جمعیت قرآنی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره نمایشگاه ...

«محمدرضا پورمعین» رئیس جمعیت قرآنی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم اظهار داشت: امسال پس از چندین سال تغییر مدیریت در وزارت ارشاد، نمایشگاه قرآن در سطحی مطلوب برای مردم و متوسط برای کارشناسان و متخصصان قرآنی برگزار شد.

موضوعات قرآنی در بسیاری از محافل قرآنی مهجور است

وی، توجه به موضوعات جانبی را یکی از ضعف‌های نمایشگاه‌های قرآن عنوان کرد و افزود: توجه به موضوعات جانبی نباید ما را از اهمیت به اصل قرآن دور کند‌؛ در سال‌های اخیر توجه به موضوعات جانبی بیشتر از اصل قرآن مورد توجه قرار گرفته به طوری که عرضه محصولات قرآنی مانند نرم‌افزار و تابلوهای متنوع، از تبیین سبک زندگی اسلامی مهم‌تر جلوه می‌کند.

رئیس جمعیت قرآنی استان تهران با اشاره به اینکه موضوعات قرآنی در بسیاری از محافل قرآنی مهجور است ادامه داد: سال‌ها درباره سبک زندگی قرآنی صحبت می‌شود اما هنوز الگوی مناسبی به مردم ارائه نشده است بنابراین نمی‌توانیم توقع داشته باشیم که مردم سبک زندگی قرآنی داشته باشند.

پراکندگی مکان برگزاری نمایشگاه قرآن

پورمعین با بیان اینکه مسئولان وزارت ارشاد در هیچ دوره‌ای به فکر داشتن مکانی مناسب برای برگزاری نمایشگاه قرآن نبودند، خاطر نشان کرد: از چند سال گذشته نمایشگاه قرآن در مکان استیجاری برگزار می‌شود به طوری که از نخستین تا بیست‌ودومین دوره نمایشگاه قرآن میهمان پنج مکان همچون مجلس شورای ملی، موزه هنرهای معاصر، سالن حجاب، مصلای امام خمینی(ره) و باغ موزه دفاع مقدس بوده است که این نوعی پراکندگی منفی در برپایی نمایشگاه قرآن به حساب می‌آید.

نمایشگاه قرآن از 15 شعبان تا 15 رمضان برگزار شود

وی با اشاره به پیشنهاداتی برای برگزاری بهتر نمایشگاه قرآن در سال آینده، تصریح کرد: ماه شعبان و رمضان از ماه‌های پربرکت هستند بنابراین به نظر من اگر نمایشگاه قرآن با شعار عید تا عید از 15 شعبان تا 15 رمضان برگزار شود استقبال مردم از نمایشگاه بیشتر خواهد شد.

مسئول تشکیل مجمع خادمان قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه توجه به سلایق افراد باید در برنامه‌های نمایشگاه قرآن مورد توجه قرار گیرد، گفت: برای شکوه و بازدهی بیشتر بهتر است نمایشگاه قرآن در چند سالن و با موضوعاتی همچون رابطه قرآن با معاد، انسان، نعمت‌شناسی و مسائل روز برگزار شود تا افراد متناسب با علاقه خود به امور قرآنی بپردازند.

انتهای پیام/ م.ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها