امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100098
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 181
«جواد جمیری» معاون فرهنگی سازمان بسیج هنرمندان در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص کنگره شهدای هنرمند ...

«جواد جمیری» معاون فرهنگی سازمان بسیج هنرمندان در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص کنگره شهدای هنرمند اظهار داشت: مرحله نخست برای برگزاری کنگره شهدای هنرمند، شناسایی شهدای عرصه‌های تئاتر، موسیقی، فیلم، خوشنویسی، داستان، شعر و هنرهای تجسمی در سراسر کشور بوده است که در تمام استان‌ها به جز دو استان این کار انجام گرفته و در مجموع یک هزار و 942 شهید هنرمند شناسایی شده‌اند.
وی ادامه داد: بیش از 98 درصد از این شهدای هنرمند مربوط به دوران هشت سال دفاع مقدس هستند که جمعی از آنها جانبازانی بودند که بعد از جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند.
دبیر کنگره شهدای هنرمند بیان داشت: تاکنون 15 کنگره استانی برگزار شده که آثاری از جمله فیلم، نماهنگ، موسیقی، تئاتر و کتاب در این راستا تولید شد و این تولیدات ادامه دارد؛ در ادامه این فعالیت‌ها 5 شهید شاخص عرصه هنر را شناسایی کردیم که هر سال یکی از این شهدا را معرفی می‌کنیم؛ شهید روحی که از شهدای عرصه خوشنویسی بود، در سال 93 از سوی بسیج هنرمندان معرفی می‌شود.

وی افزود: در ادامه، امسال 8 کنگره تخصصی در حوزه‌های تئاتر، موسیقی، فیلم، خوشنویسی، داستان، شعر و هنرهای تجسمی در 8 استان کشور برگزار می‌شود که کنگره تخصصی شهدای هنرمند عرصه شعر در استان فارس، کنگره تخصصی شهدای هنرمند عرصه فیلم در استان تهران، کنگره تخصصی شهدای هنرمند عرصه تئاتر در مشهد برگزار خواهد شد و در نهایت 21 فروردین ماه 1394 و همزمان با روز بسیج هنرمندان برگزاری اجلاسیه سراسری شهدای هنرمند را خواهیم داشت.
جمیری خاطرنشان کرد: بیشترین شهدای هنرمند مربوط به استان‌های کرمان، یزد، فارس، خوزستان و خراسان رضوی هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها