امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۷:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100100
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۵۹
تعداد بازدید: 112
کمال‌الدین پیرمؤذن در گفتگو با خبرنگار فارس در اردبیل، در خصوص دخالت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برای عزل و نصب مدیران، گفت: متأسفانه بنای ...

کمال‌الدین پیرمؤذن در گفتگو با خبرنگار فارس در اردبیل، در خصوص دخالت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برای عزل و نصب مدیران، گفت: متأسفانه بنای این کار را خود دولت گذاشته است؛ به طوری که نظر دولت بها دادن بر خرد جمعی است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت یازدهم تعامل را مدنظر خود قرار داده به طوری که وزیر کشور در آغاز کار دولت اعلام کرده است که انتخاب مدیران و مسئولان باید با تعامل بین مجلس و دولت انجام بگیرد و این خود موجب دخالت‌هایی در عزل و نصب‌ها شده است.

پیرمؤذن خاطرنشان کرد: بنده نظر دولت برایم حجت است و شخص استاندار هر کسی را برای مسئولیتی انتخاب کند برای من قابل قبول است، اما برخی نمایندگان سعی می‌کنند، افرادی را که در ستادهای انتخاباتی خود فعالیت داشتند و یا با آنها رفاقت و دوستی دارند را سر کار بیاورند.

وی اضافه کرد: حرکت نمایندگان در خصوص عزل و نصب مسئولان و مدیران دولتی قانونی نیست و دلیل این رویکرد نمایندگان را می‌توانیم خود دولت یازدهم بدانیم.

* افزایش تعداد نمایندگان استان اردبیل با اولویت نمین در حال بررسی است

سخنگوی مجمع نمایندگان استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: طرح افزایش تعداد نمایندگان این استان یکی از برنامه‌های مورد بررسی مجلس، به خصوص کمیسیون شوراها و امور داخلی است.

پیرمؤذن متذکر شد: با توجه به اینکه تمام اهالی، مسئولان و امام جمعه نمین از بنده خواسته بودند تا این موضوع را به جد پیگیری کنم، این موضوع را پیگیری کردم و می‌توانم بگویم که هم وزارت کشور و هم کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس به این موضوع نظر مثبت دارند و قول‌هایی نیز داده شده است، اما هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است.

وی در پایان یادآور شد: اگر این موضوع در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصویب شود به صحن علنی خواهد رفت، امیدواریم که افزایش تعداد نمایندگان استان اردبیل را با اولویت نمین شاهد باشیم.
انتهای پیام/62011/ی30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها