امروز : شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 17
۲۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10011
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۴
تعداد بازدید: 197
آیت‌الله نجم‌الدین طبسی استاد خارج مهدویت حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره ...

آیت‌الله نجم‌الدین طبسی استاد خارج مهدویت حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه پیامبر اکرم(ص) بارها در زمان حیات خویش پرچم اسلام را به دست امیرالمؤمنین(ع) سپرد، ابراز داشت: طوسی در «امالی» نقل می‌کند که ابن ابی لیلا از پدرش نقل کرد:  «دفع النبی(ص) الرایة یوم خیبر الی علی بن ابیطالب(ع)»، روز خیبر بعد از دو یا سه عملیات که مسلمانان شکست خورده بودند، پیامبراکرم(ص) پرچم را به حضرت علی(ع) داد، «ففتح الله علیه ثم ذکر نصبه(ع) یوم الغدی»، پس امام علی(ع) پیروزمندانه برگشت و در روز غدیر خم هم پیامبر(ص) دست حضرت علی(ع) را گرفت و بالا برد.
 
*چرا پیامبر در روز عید غدیرخم گریه کرد

وی افزود: «فاعلم الناس» پیامبر(ص) در روز غدیر خم به همه اعلام کرد که «انه مولی علی کل مومن و مومنه» علی(ع) بر زن و مرد ولایت دارد، «فبکی النبی» بعد پیامبر اکرم(ص) گریه کرد، زیرا شخص نبی‌ می‌دانست که این سخنان پس لرزه دارد، این طور نیست که همه بتوانند این را تحمل کنند، چون اسلام همه افراد اسلام واقعی نبود و برخی اشخاص دنبال مقاصدی بودند و پیغمبر از سر درون آنان آگاه بود.
 
*پیش‌گویی پیامبر(ص) درباره امام علی(ع)

آیت‌الله طبسی با اشاره به پیش‌گویی پیامبر(ص) درباره امیر‌المؤمنین(ع)، اظهار داشت: «قال: اخبرنی جبرئیل انهم یظلمونه و یمنعونه حقه و یقاتلوه و یقتلون ولده و یظلمونهم بعده»، جبرئیل به من خبر داد که به علی ظلم می‌کنند و نمی‌گذارند که حق به حق‌دار برسد و فرزندانش را می‌کشند و به فرزندانش بعد از او هم ظلم می‌کنند.
 
*چه زمانی ظلم به اهل‌بیت برداشته می‌شود؟

وی ادامه داد: «اخبرنی جبرئیل عن ربه عزوجل ان ذلک یزول اذا قام قائمهم وعلت کلمتهم واجمعت الامة علی محبتهم وکان الشانی لهم قلیلا والکاره لهم ذلیلا وکثر المادح لهم و ذلک حین تغیر البلاد و تضعف العباد و الأیاس من الفرج و عند ذلک یظهر القائم فیهم»، جبرئیل از خدا به من خبر داد، همین طور ظلم ادامه دارد تا اینکه مهدی آن‌ها قیام کند و آن زمانی که کلمه «الله هی العلیا» و اهل بیت مطرح شوند، در آن زمان دیگر ظلم برداشته می‌شود، «و اجتمعت الامه علی محبتهم»، من به شما بشارت می‌دهم که آینده نزدیک مال آل محمد(ص) است.
 
*رازی که یک فرد سعودی بر ملا کرد/گسترش روزافزون تشیع در عربستان

این استاد خارج مهدویت با اشاره به خاطره دیدار خود با یک فرد سعودی و گسترش تشیع در عربستان، گفت: یک فرد سعودی به من گفت که امام فلانی در مسجد قبا شیعه شده است، همین طور قاضی و استاد فلان جا شیعه شده است، به طوری که شخص دیگری گفت: «مامن بیت الا و فیها متشیع و متشیعان»، خانه‌ای در این عربستان سعودی پیدا نمی‌شود که یک یا 2 نفرشان شیعه نشده باشند.
 
*چگونه سلفی‌ها به تشیع گرایش پیدا می‌کنند

وی درباره گسترش عشق و ارادت به امام علی(ع) در میان مسلمانان، افزود: یکی از علمای بزرگ یمن چندی پیش قم آمده بود، به من گفت: من کتاب شما را –کتابی که 16 سال پیش با کمک استادم آیت‌الله وحید خراسانی نوشته بودم- خواندم، این کتاب را ما رد کردیم، من گفتم: این کتاب راجع به حدیث ثقلین است، آن عالم یمنی گفت: در آن زمان من سلفی بودم، ولی اکنون شیعه شدم و به شما بشارت می‌دهم که انتشار مذهب شیعه در بین جوان‌های سلفی روزافزون شده است.

آیت‌الله طبسی درباره علت گرایش سلفی‌ها به تشیع، اذعان داشت: آن عالم یمنی گفت: چون سلفی‌ها از 4 مذهب اهل سنت به ستوه آمده‌اند، به طرف وهابیت گرایش پیدا کردند و چون دیدند ظاهر وهابیت با یهودیت تفاوت چندانی ندارد و همیشه در حال گپ و گفت‌وگو هستند و به دنبال بیانیه‌ هستند تا مهری بزنند! در این میان به سراغ شیعه می‌آیند که ببینند چه می‌گوید و در نهایت گمشده خویش را در شیعه پیدا می‌کنند.
 
*عالم یمنی: به زودی وهابیت به زباله‌دان تاریخ می‌پیوندد

وی ادامه داد: آن عالم شیعی یمنی گفت: من به عنوان یکی از علمای یمن می‌گویم که خودم به چشم خودم می‌بینم که گروه گروه از سلفی‌ها به تشیع می‌پیوندند و من به شما بشارت می‌دهم که شماره معکوس آغاز شده و به زودی خواهید دید که وهابیت جای آن در زباله دان تاریخ است، این همان مطلبی است که پیامبر اکرم(ص) فرمود: «وعلت کلمتهم واجتمعت الامه علی محبتهم» همه امت دلشان مالامال حب علی می‌شود.
 
*تأسفی که عاشق امیرالمؤمنین(ع) در مقابل معاویه خورد

این استاد سطح عالی حوزه علمیه قم با اشاره به نمونه تاریخی ابراز ارادت به امام علی(ع)، ابراز داشت: یک مردی در زمان امیرالمؤمنین(ع) چند شهید به اسلام تقدیم کرد، معاویه به او گفت: چه قدر محبت علی(ع) در دلت باقی مانده است؟، گفت: سراسر دلم محبت علی(ع) است، معاویه گفت: چرا! علی با تو با انصاف برخورد نکرد، 2 فرزند تو را به کشتن داد، در حالی که فرزندان خودش زنده هستند، آن شخص گفت: نه! من با علی با انصاف برخورد نکردم، او خودش شهید شد و من اکنون زنده هستم!

وی با اشاره به پیشگویی پیامبر(ص) درباره عالمگیر شدن عشق به علی(ع)، ادامه داد: در زمان ظهور حضرت حجت(عج) دشمنان اهل بیت کم هستند، «وکان الشانی لهم قلیلا» و در تحقیر به سر می‌برند «والکاره لهم ذلیلا».

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار