امروز : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 29
۱۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100110
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۰
تعداد بازدید: 125
عباس علایی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: برخورد با عرضه قلیان در قهوه‌خانه‌ها فعلا از بعضی از استان‌ها مثل مازندران و کرمانشاه شروع ...

عباس علایی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: برخورد با عرضه قلیان در قهوه‌خانه‌ها فعلا از بعضی از استان‌ها مثل مازندران و کرمانشاه شروع شده و عده‌ای بیکار شده‌اند.

وی تصریح کرد: با جمع‌کردن قلیان، قهوه‌خانه‌ها رو به تعطیلی می‌رود و حداقل 250 هزار نفر بیکار می‌شوند.

رئیس اتحادیه قهوه‌خانه داران با یادآوری دستور دولت برای جمع‌آوری قلیان در سال 86 گفت: آن زمان آمدند قلیان‌ها را جمع کردند عواقب آن را هم دیدند که قلیان به خانه‌ها رفت و عده‌ای هم بیکار شدند. اکثر کارکنان این قهوه‌خانه‌ها از شهرستان‌ها می‌آیند و محل قهوه‌خانه هم محل کار و هم سرپناه آنهاست.

علایی افزود: ما 50 هزار واحد صنفی داریم که حدود 250 هزار نفر به‌ صورت مستقیم با این صنف درگیرند و برای تصمیم‌گیری درباره آنها باید خانواده‌های آنها را هم لحاظ کرد.

وی اظهار داشت: چرا خرید و فروش تنباکو آزاد است اما کشیدن قلیان جرم محسوب می‌شود؟ قلیان در تاریخ کشور ما وجود دارد و نمی‌شود آن را حذف کرد، بخش عمده درآمد قهوه‌خانه از فروش قلیان است و اگر جلوی عرضه آن گرفته شود، قهوه‌خانه باید جمع شود.

رئیس اتحادیه قهوه‌خانه داران با بیان اینکه هر روز عده‌ای مضرات قلیان را بالا و بالاتر می‌برند، گفت: البته ما مطیع قانون هستیم و از نماینده‌های مجلس می‌خواهیم مثل دوره قبل این بار هم به کمک ما بیایند.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار