امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100142
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۱۰
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال با استناد به اسناد رسمی وزارت خزانه‌داری آمریکا خبر داده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال با استناد به اسناد رسمی وزارت خزانه‌داری آمریکا خبر داده این نهاد مسئول اعمال تحریم‌ها بانک‌ها و موسسات مالی را با لحنی سخت‌گیرانه به عدم تعامل با ایران تهدید کرده است.
بر اساس این اسناد، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرده «حتی کشف کوچکترین ارتباط با ایران می‌تواند به تعلیق طولانی‌مدت مبادلات بانکی منجر شود.»
وال‌استریت ژورنال نوشته این اسناد طبق قانون آزادی اطلاعات به دست آمده‌اند.
تا کنون تحریم‌های مربوط به ایران مبادلات مالی دو بانک بزرگ «بارکلیز» و «استاندارد چارترد» را مشمول تعلیق مبادلات بانکی کرده است.
ه گفته مقام‌های مالی نیویورک، بانک "استاندارد چارترد" با ناپدید کردن حواله‌های مربوط به ایران، کوشیده است معاملات بانکی و انتقال پول برای بانک‌های ایرانی را پنهان کند. آنها تهدید کرده بودند که مجوز فعالیت این بانک را لغو خواهند کرد.
در ایالات متحده معاملات مالی با ایران زیر کنترل دقیق قرار دارد. ناظران مالی به شدت از هرگونه معامله مالی با ایران جلوگیری می‌کنند.
هدف دولت امریکا از تحریمات ایراد فشار مالی به جمهوری اسلامی است، زیرا به نظر کاخ سفید ایران با برنامه هسته‌ای خود به دنبال دستیابی به سلاح اتمی است. ایران همواره این موضوع را رد کرده است.
انتهای پیام/م.

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها