امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100147
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۵
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه انگلیسی ایندیپندنت گزارش داده سرباز ارتش رژیم صهیونیستی که امروز، جمعه در منطقه رفح ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه انگلیسی ایندیپندنت گزارش داده سرباز ارتش رژیم صهیونیستی که امروز، جمعه در منطقه رفح غزه به اسارت گرفته شده از بستگان موشه یعلون، وزیر جنگ اسرائیل است.بر اساس این گزارش، وی که ارتش اسرائیل نامش را «آدار گولدین» اعلام کرده و 23 سال سن دارد با موشه یعلون نسبت «second cousin» دارد. 

  واژه «cousin» در زبان انگلیسی معانی متفاوتی از جمله عموزاده، دایی‌زاده، خاله‌زاده یا عمه‌زاده دارد و «second cousin» کسی است که یکی از این نسبت‌ها را با یکی از والدین فرد دارد.

در گزارش ایندیپندنت اشاره دقیق‌تری به نسبت خانوادگی این سرباز نشده است اما این روزنامه انگلیسی خبر داده وزارت خارجه انگلیس در حال بررسی گزارش‌هایی است که مدعی هستند وی ملیت انگلیسی داشته است.

رژیم صهیونیستی روز جمعه در بیست و پنجمین روز حمله به نوار غزه اعلام کرد با آتش‌بس 72 ساعته موافقت کرده است، اما ساعاتی بعد با به شهادت رساندن چند فلسطینی آتش‌بس را نقض کرد.

رژیم صهیونیستی می‌گوید نقض آتش‌بس در واکنش به یک «حادثه جدی» صورت گرفته که در شهر «رفح» در جنوب غزه انجام شده است.

اقدامات اسرائیل در نوار غزه به ویژه حمله این رژیم به یک مدرسه سازمان ملل واکنش کشورهای مختلف را به همراه داشته است.

تانک‌های ارتش اسرائیل در (2 مرداد، 24 ژوئیه ) یک مدرسه در «بیت‌حانون» در شمال نوار غزه را هدف قراردادند. دست‌کم 16 فلسطینی که از بیم حملات اسرائیل در این مدرسه پناه گرفته بودند، در این حمله کشته شدند.صدها نفر دیگرنیز زخمی شدند.

این مدرسه به عنوان پناهگاهی برای خانواده‌های فلسطینی که از بیم حملات مرگبار اسرائیل خانه‌‌های‌شان را ترک کرده بودند، استفاده می‌شد.

ارتش رژیم صهیونیستی به این حمله اعتراف کرده اما مدعی شده هیچکس کشته نشده است.

شمار قربانیان حملات چند هفته اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه از مرز 1400 نفر گذشته است و هزاران نفر هم در این حملات زخمی شده‌اند.

سازمان ملل می‌گوید بیش از 80 درصد قربانیان حملات رژیم اسرائیل به غزه غیرنظامیان هستند که بیش از 250 تن از آنان را کودکان تشکیل می‌دهند.

شورای حقوق بشر سازمان ملل به تازگی با صدور قطعنامه‌ای خواستار انجام تحقیقات مستقل درباره جنایات جنگی رژیم اسرائیل در نوار غزه شده است.

انتهای پیام/م.

برچسب ها:
آخرین اخبار