امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۷:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100155
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 39
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی ...

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان روز سه شنبه در  دیدار مسئولان، سفرای کشورهای اسلامی و جمعی از اقشار مختلف مردم به مناسبت عید سعید فطر با مقام معظم رهبری گفت: متاسفانه در این منطقه و در دنیای اسلام با دو غده چرکین مواجه‌ایم. غده‌ای که همواره موجب آزار فلسطینیان و مسلمانان شده است و این روزها سرباز کرده و سرزمین زیتون را به خاک و خون کشیده است.

رئیس شورای عالی امنیت ملی ادامه داد : غده چرکین دیگری که موجب آزار مسلمانان در این روزها شده است حرکتی است که به نام اسلام ، دین ، خلافت و امارت آغاز شده است و اقدام به آدم‌کشی و مسلمان‌کشی در منطقه می‌کند و همه تحلیل‌ها نشان می‌دهد که ریشه هر دو غده از یک نقطه نشات می‌گیرد.

رئیس‌جمهور با تاکید براینکه راهی برای حل این معضلات، جز وحدت دنیای اسلام وجود ندارد، گفت: کشورهای اسلامی باید اسلام رحمانی و اسلام منادی صلح و عدالت را در جهان تبیین کنند و از جهل و جمود و تعصب فاصله بگیرند.

روحانی خاطرنشان کرد: راهبرد جمهوری اسلامی ایران در سطح جهان ، راهبرد صلح و عدالت و در دنیای اسلام راهبرد برادری ، وحدت ، اتحاد و حمایت از امت واحده اسلامی بوده است.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه قدرت‌های استکباری همواره تلاش کرده اند که جامعه اسلامی را از اهداف بلندش باز دارند ، تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران با همه توان و امکانات در پی ایجاد ثبات و امنیت و جلوگیری از کشتار و خونریزی و بازگشت صلح عادلانه به منطقه است و دربرابر کسانی که خواب تضعیف اسلام و مسلمین را دیده‌اند ایستادگی خواهد کرد تا این آرزوی آنان در گور دفن شود.

رئیس جمهور افزود: ملت ما با وحدت ، اتحاد ، برادری و ایستادگی و تحت هدایت مقام معظم رهبری به راه و وظیفه بزرگ و تاریخی خود ادامه خواهد داد و در این مسیر امیدوار و مطمئن است با هوشیاری ، بیداری و وحدت سایر مسلمانان به پیروزی دست خواهد یافت.

روحانی با تاکید بر اینکه روزه‌داری با دروغ ، تهمت ، افترا ، خشونت و آزار دیگران نمی سازد ، تصریح کرد: روزه داری با سکوت دربرابر جنگ طلبان و جنایتکاران و کسانی که به زنان و کودکان و مردان رحم نمی کنند نمی سازد. نمی توان خود را روزه دار دانست و در غم مسلمین و مشکلات آنها سهیم و شریک نشد ، چنین انسان و مسلمانی را پیامبر اکرم روزه دار نمی داند که حتی او را مسلمان نیز نمی خواند.

‌روحانی در ابتدای این مراسم ضمن تبریک عید سعید فطر به مسلمانان جهان ، ملت بزرگ ایران ، سفرای کشورهای اسلامی و بویژه مقام معظم رهبری، گفت: عید فطر عید بازگشت به فطرت انسانی است و از این حیث بالاترین عید برای مسلمانان است که در سایه صیام و قیام و پیمودن مسیر تقوا به فطرت انسانی که همان توحید است دست یابند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه اسلام دین دنیا و آخرت است و نه طرد و ترک دنیا و نه دنیا پرستی را می‌پسندد ،گفت: از دیدگاه اسلام دنیا مزرعه آخرت است و این دو نه تنها با هم تضادی ندارند بلکه در تعامل و تکامل اند و به همین دلیل است که اسلام دین اعتدال و مسلمانان امت وسط هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی با اشاره به اینکه اگر در ماه رمضان از خوردن و آشامیدن فاصله می‌گیریم برای آن است که بهتر فقر ، تنگدستی و گرفتاری افراد بی بضاعت را درک کنیم ، گفت: ماه رمضان ، ماه تقوا برای دستیابی به جسم و جان پاک است که در سایه نخوردن و نیاشامیدن و فاصله گرفتن از دروغ و ریا ایجاد می‌شود. ماه رمضان می خواهد میان امیال شخصی و آمال اجتماعی و وظایف و رسالت‌های انسان در جامعه تعادل ایجاد کند این اعتدال و تعادل همان مسیری است که دین مبین اسلام برای اخلاق فردی و جمعی توصیه می‌کند. 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها