امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۸:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10019
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۲
تعداد بازدید: 146
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «بی بی سی»، به دنبال سربریده شدن یک نظامی انگلیسی در جنوب شرقی «لندن»، روز پنجشنبه، جلسه‌ای به ریاست‌ »دیوید ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «بی بی سی»، به دنبال سربریده شدن یک نظامی انگلیسی در جنوب شرقی «لندن»، روز پنجشنبه، جلسه‌ای به ریاست‌ »دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیسی و چند نفر دیگر از وزیران این کشور به همراه شهردار و رئیس‌ پلیس لندن در دفتر نخست‌وزیری انگلیس برگزار شد.

روز چهارشنبه، دو فرد مسلح به چاقو و ساطور به یک نظامی انگلیسی در نزدیکی پادگانی در منطقه «وولویچ»، جنوب شرق لندن، حمله کردند و او را به قتل رساندند.

به دنبال بروز چنین رخدادی، بسیاری از مقامات انگلیسی تلاش کردند تا آن را به مسلمانان نسبت دهند اما کامرون در جلسه روز گذشته «منزجر» خواندن این حادثه تأکید کرد که مسئولیت این جنایت متوجه افرادی است که آن را انجام داده‌اند و نباید اقلیت یا دین خاصی را مورد سرزنش قرار داد.

وی ادامه داد که تمامی مردم انگلیس با هر نژاد و فرهنگ و مذهب خاص این جنایت را محکوم می‌کنند و در حالیکه این رخداد تنها به منزله حمله به انگلیس و روش زندگی مردم این کشور نیست بلکه خیانت به اسلام و مسلمانان نیز هست.

کامرون با اشاره به اینکه نباید این جنایت را به مسلمانان نسبت داد ، گفت: در اسلام هیچ توجیهی برای چنین اقدامات مخوفی وجود ندارد.

نخست‌وزیر انگلیس تأکید کرد که پلیس تلاش خود را به کار گرفته تا تمامی جنبه‌های این اتفاق را بررسی کند و حقایق را مشخص کند.

گزارش‌های پیشین حاکی از آن است که دو فرد مسلح به چاقو، سوار بر خودرو بودند و پس از آنکه فرد نظامی را با خودرو زیر گرفتند، از اتومبیل پیاده شدند و با چاقو به او حمله کردند.

روز گذشته برخی گزارش‌ها نشان داد که مهاجمان اصالت نیجریه‌ای داشتند اما شهروند انگلیس بودند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها