امروز : شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 25
۱۶:۲۲
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100198
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 15
احمد صافی، مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور بازنشستگان و رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان ...

احمد صافی، مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور بازنشستگان و رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و با اشاره به پیشنهادی برای بازنشستگان، اظهار داشت: اکنون یکی از بحث‌های مهم در ایران نوشتن سند سالمندان برای بازنشستگان است.

وی افزود: مسئولیت این موضوع را وزارت تعاون و رفاه اجتماعی به سازمان بهزیستی کشور واگذار کرده است، زیرا در بهزیستی شورای سالمندان وجود دارد.

صافی با بیان اینکه هم‌اکنون پیشنهاد ما نوشتن سندی با عنوان «سند سالمندان» برای بازنشستگان است، خاطرنشان کرد: اکنون آموزش و پرورش سند تحول دارد، وزارت علوم نیاز به یک سند دارد و به تبع آن بازنشستگان نیز نیاز به سندی جامع دارند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با ذکر سؤالی در این خصوص که «آیا برای نظام بخشیدن به بازنشستگان و تأمین نیازهای سالمندان چه کار باید کرد؟»، تصریح کرد: در ابتدای هرکار باید سند سالمندان در مراجع قانونی تصویب شود.

رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش افزود: به عنوان نمونه در این سند ذکر می‌شود که سالمندان و بازنشستگان به چه چیزهایی نیاز دارند و یا اینکه وقتی وارد یک سازمانی می‌شوند آنجا باید چه امکاناتی داشته باشد.

صافی گفت: این کار خدمت عظیمی به قشر بازنشستگان خواهد بود و بسیاری از مشکلات آنها مرتفع می‌شود؛ امیدواریم چنین سندی برای بازنشستگان تهیه و تصویب شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها