امروز : پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 3
۰۱:۰۴
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1002
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۸
تعداد بازدید: 569
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، دومین همایش شعر و پژوهش فاطمی ، روز گذشته در محل سالن همایش های مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول و با هدف گسترش بیش ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، دومین همایش شعر و پژوهش فاطمی ، روز گذشته در محل سالن همایش های مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول و با هدف گسترش بیش از پیش تفکر فاطمی و شناخت بانوی دو عالم در عرصه شعر و پژوهش به همت موسسه فرهنگی هنری عاشورای دزفول برگزار شد.

در این مراسم شاعران و مداحان پیشکسوت در کنار شاعران جوان شرکت کرده بودند و شاعرانی چون عبدالرحیم سعیدی راد ، مرتضی حیدری آل کثیر، حسین بادروج، غلامرضا کاج ، علی موجودی، حسین سنگری، ابراهیم نصرالهی ، میثم خالدیان ، جمال پناهی ، زهرا آراسته نیا از جمله شاعران شرکت کننده در این مراسم بودند.

در این مراسم از عبدالرحیم سعیدی‌راد، شاعر متعهد دزفولی، که با جمع‌آوری مجموعه اشعار شاعران در موضوعات مختلف و بزنگاه‌های ادبی و تاریخی اجتماع همچون بیداری اسلامی ، مسئله غزه ، عاشورا و ...  به عرصه شعر و ادب معاصر ایران خدمت کرده است و همچنین پورصفایی از بنیانگزاران برگزاری مراسم عزای حضرت فاطمه(س) و به خصوص دسته روی شب شام غریبان بانوی اسلام در دزفول تقدیر و تشکر شد.

محمد رضا سنگری سخنران این برنامه بود که در سخنانی ضمن انتقاد از پرداخت بیش از حد شاعران به جنبه غم و تراژدی در زندگی حضرت فاطمه(س) با اشاره به احادیث رسیده از پیامبر اعظم (ص) و ائمه اطهار به خصوص امام زمان (عج) در باب شخصیت زهرای مرضیه ، ایشان را اسوه و الگوی تمام افراد و در تمام جهات دانسته و خواستار پرداختن به جنبه‌های حماسی و احساسی و دینی زندگی ایشان در کنار هم شد.

گفتنی است در بخش پژوهش  8 مقاله به این همایش ارائه شده بود که عنوان مقاله‌های ارائه شده به شرح زیر است:

1- حضرت فاطمه و حضرت زینب بهترین الگوی زنان جهان – پژوهشگر زهرا خلفی . عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول

2- لالایی‌های حضرت زهرا – پژوهشگر حکیمه کلانتری نیا

3- مروری بر اشعار فاطمه زهرا – پژوهشگر فاطمه سعیدفر

4- زهرای پیامبر – پژوهشگران مریم عباس نژاد ، شیما جلدانی

5- فاطمه همسر نمونه -  پژوهشگر مهناز الفتی

6- فاطمه مادر نمونه – پژوهشگر ندا عشیری

7- فاطمه (س) اولین حامی ولایت – پژوهشگر حکیمه کلانتری نیا

8- فدک – پژوهشگران مهربان کلیددار ، شیما جلدانی

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها