امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۲۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100200
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 20
حسین اشرفی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان گزارشی از آمار عملیات‌های امداد ‌و ‌نجات جمعیت هلال‌احمر استان همدان در چهار ماهه نخست امسال ...

حسین اشرفی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان گزارشی از آمار عملیات‌های امداد ‌و ‌نجات جمعیت هلال‌احمر استان همدان در چهار ماهه نخست امسال ارائه کرد.

وی مجموع کل حوادث به وقوع پیوسته در چهار ماهه نخست امسال را 359 مورد عنوان کرد و افزود: از مجموع این حوادث، 213 مورد در جاده‌های منتهی به استان، 15 مورد در کوهستان و 19 مورد حوادث شهری بوده‌اند.

معاون امداد ‌و ‌نجات جمعیت هلال‌احمر استان همدان در ادامه به ارائه 100 مورد خدمات حضوری به حادثه‌دیدگان در مدت زمان مذکور اشاره و اظهار کرد: گزارش  سه مورد حادثه در سیل و آبگرفتگی، چهار مورد دریایی و ساحلی، یک مورد آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع، یک مورد ریزش آوار و یک مورد حادثه صنعتی و کارگاهی را نیز دریافت کرده‌ایم.

وی همچنین مجموع کل حادثه دیدگان در چهار ماهه نخست امسال را 18 هزار‌ و ‌963 نفر عنوان کرد و افزود: در مجموع 18 هزار و 30 نفر از این حادثه‌دیدگان از خدمات حضوری نجاتگران جمعیت هلال‌احمر استان همدان برخوردار شده‌اند.

اشرفی در ادامه مجموع کل نجات‌یافتگان در چهار ماهه نخست امسال را 420 نفر دانست که از این تعداد، 266 نفر به مراکز درمانی منتقل و 154 نفر از کمک‌های اولیه نجاتگران اعزامی جمعیت هلال‌احمر استان همدان برخوردار شده‌اند.

وی با اعلام اسکان مجموعاً 17 هزار‌ و‌717 نفر در چهار ماه نخست امسال، از ارائه خدمات حضوری به 17 هزار ‌و ‌648 نفر از آن‌ها سخن گفت و خاطرنشان کرد: هزار بسته غذایی و 30 بسته اقلام زیستی میان اسکان یافتگان توزیع شده است.

معاون امداد‌ و‌ نجات جمعیت هلال‌احمر استان همدان از اعزام مجموعاً 483 تیم عملیاتی شامل یک هزار و 709 نیروی عملیاتی به محل وقوع حوادث در چهار ماهه نخست امسال خبر داد و افزود: در مدت مشابه، 303 بار از آمبولانس‌های جمعیت هلال‌احمر برای انتقال مصدومین به مراکز درمانی استفاده شده است.

وی در همین زمینه به انجام موفقیت‌آمیز 31 مورد عملیات رهاسازی و هشت مورد عملیات اطفای حریق اشاره کرد و افزود: تیم امداد هوایی نیز در یک عملیات، در انتقال فرد حادثه‌دیده به مراکز درمانی، مدد رسانده است.

اشرفی در خاتمه میانگین زمان اطلاع‌رسانی حوادث جاده‌ای از زمان وقوع تا اطلاع به جمعیت هلال‌احمر استان همدان را 6 دقیقه و هشت ثانیه دانست و با اعلام هفت دقیقه و 12 ثانیه، به عنوان میانگین مدت زمان حضور در صحنه عملیات‌ حوادث جاده‌ای، از زمان اطلاع به جمعیت تا حضور در صحنه، ابراز امیدواری کرد: این زمان به حداقل ممکن کاهش یابد.
انتهای پیام/89034/س30/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار