امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۵:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100202
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 23
به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دهها هزار زنبور در فرودگاه کارخانه هواپیماسازی ایرباس در «هامبورگ»، با ...

به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دهها هزار زنبور در فرودگاه کارخانه هواپیماسازی ایرباس در «هامبورگ»، با جمع‌آوری شهد گیاهان اطلاعاتی در مورد میزان آلودگی در طبیعت اطراف بدست می‌آورند.

زمینی بایر به مساحت 12 کیلومتر مربع در انتهای باند فرودگاه خانه این زنبورهاست؛ با این زنبورها می‌توان میزان آلودگی‌ای را که هواپیمای ایرباس تولید می‌کند، اندازه‌گیری کرد.

زنبورها شهد گیاهان را جمع می‌کنند و به این ترتیب اطلاعات زیست شناختیِ درباره وجود رسوبات فلزی و شیمیایی در محیط اطراف فراهم می‌کنند.

در این فرآیند موسوم به «بیومانیتورینگ» یا «خبرگیری زیستی» مقدار مواد شیمیایی موجود در عسل کندوی زنبورها در آزمایشگاه محلی مستقلی اندازه‌گیری می‌شود.

براساس گزارش منتشر شده در شبکه خبری یورونیوز، به نظر می‌رسد صدای هواپیمایی که برای پرواز آزمایشی از روی باند بلند می‌شود، بر فعالیت زنبورها درون این جعبه‌های سبز در کنار باند تأثیر نمی‌گذارد.

«فلکر هاز» رئیس امور مربوط به محیط زیست از شرکت ایرباس گفت: محیط زیست در کار ما اهمیت زیادی دارد و این زنبورها نقش مهمی در اندازه‌گیری تأثیر کار ما بر طبیعت اطراف دارند.

به گفته «ابرهارد شادلیچ»، زنبوردار نتایجی که تاکنون از آزمایشهای به دست آمده است امیدوار کننده است.

وی می گوید که این نتایج خیلی رضایت‌بخش است و واقعا بخت با ما یار بوده است؛ زیرا تک تک نتایج نشان می‌دهند که میزان آلودگی، کمتر از مقداری است که برای موادغذایی تعیین و تصویب شده است.

در مجموع، دهها هزار زنبور دراین منطقه سالانه بیش از 160 کیلوگرم عسل می‌سازند.

این عسلها به مشتریها، شرکتهای تأمین‌کننده مواد مورد نیاز هواپیماهای ایرباس و کارکنان ایرباس هدیه داده می‌شود.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها