امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۷:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100203
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 28
وجیه‌الله پرویزی، مدیر آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به ...

وجیه‌الله پرویزی، مدیر آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این پرسش که «برنامه‌های شما برای سال تحصیلی جدید چیست؟»، اظهار داشت: در آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران حدود 6 هزار دانش‌آموز استثنایی را در 7 گروه دانش‌آموزان آسیب‌دیده بینایی، شنوایی، کم‌توان ذهنی، جسمی حرکتی، چند معلولیتی، اختلالات رفتاری و یادگیری تحت پوشش قرار دادیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه هر یک از گروه‌های دانش‌آموزان، ویژگی‌های خاص خود را دارند و نوع آموزش خدمات ارائه شده به آنها متفاوت است، برنامه‌ریزی‌ها برای هر گروه نیز متفاوت بوده و در این راستا برنامه‌ریزی می‌کنیم تا دانش‌آموزان را به لحاظ علمی بالا ببریم و سطح مدارس از جهت تکنولوژی افزایش یابد؛ سال گذشته نیز بیش از 95 درصد دانش‌آموزان استثنائی که کتب عادی را می‌خواندند به دانشگاه راه پیدا کردند.

پرویزی افزود: از لحاظ پرورشی نیز در قالب رشته‌هایی مانند قرآن، هنرهای تجسمی و آوایی، دانش‌آموزان استثنایی شهر تهران رتبه‌های برتر کشور را کسب کردند و تا چند روز دیگر نیز در مسابقات کشوری شرکت می‌کنند.

مدیر آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران به ساخت مجتمع جامع دانش‌آموزان استثنایی اشاره کرد و گفت: بسیار امیدواریم تا دو طرح مهم را در سطح تهران تا مهر ماه امسال به افتتاح برسانیم و بیش از 95 درصد کارهای آن نیز انجام شده است که یکی پروژه شهید صیاد شیرازی است که از مجهزترین مراکز آموزشی دانش‌آموزان جسمی ـ حرکتی است و دارای آب‌درمانی، آسانسور و رمپ بوده و کاملاً هوشمند است.

وی اضافه کرد: دومین طرح، کانون فرهنگی و هنری دانش‌آموزان استثنایی تهران است که همه کارهای مربوط به آن انجام شده است و امیدواریم تا مهر ماه نیز این دو طرح عظیم را به بهره‌برداری برسانیم.

پرویزی در خصوص «تردد دانش‌آموزان استثنایی در سطح شهر و اقدامات شهرداری»، خاطر نشان کرد: با رویکردی که مسئولان شورای شهر داشتند، مصوبه‌ای برای کمک به تردد دانش‌آموزان استثنایی گرفتیم و منتظر هستیم این مصوبه در سال جاری عملیاتی شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها