امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10021
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۲
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "کنستانتین دالگوف" نماینده تام الاختیار وزارت امور خارجه روسیه در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "کنستانتین دالگوف" نماینده تام الاختیار وزارت امور خارجه روسیه در امور حقوق بشر، آزادی و حاکمیت قانون در بیانیه‌ای اعلام کرد که مقامات مسکو گزارش اخیر وزارت امور خارجه آمریکا در خصوص وضعیت آزادی‌های مذهبی در جهان را غیرواقع بینانه و منفی ارزیابی می‌کنند.

دالگوف در تفسیر خود در این خصوص تاکید کرد: باید تصدیق کرد که در گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا در خصوص وضعیت آزادی‌های مذهبی در جهان در سال 2012 بار دیگر تصویری تحریف شده و سیاسی از وضعیت موجود آزادی مذهبی  در خصوص برخی کشورها و اتهامات وارده به آنها، از جمله در رابطه با روسیه، صورت گرفته است که قابل قبول نبوده و کاملا بدون پایه و اساس است. 

به عقیده این دیپلمات بلندپایه روس، چنین تفسیرهای خود ساخته و بی اساس در حقیقت منجر به وخامت مشکلات بین مذهبی شده و هیچ نتیجه مثبتی به همراه ندارد. برای حل و فصل اختلافات مذهبی لازم است تا از دادن رنگ و بوی سیاسی به آنها اجتناب شده و تنها از طریق گفت‌وگو و احترام به عقاید یکدیگر بر اساس ارزش‌های انسانی و محترم شدن همه ادیان الهی در جهان برخورد شود.

وی افزود: به نظر می‌رسد که کارشناسان آمریکایی این هدف مهم را از یاد برده و تنها درصدد بهره برداری سیاسی از وجود برخی اختلافات مذهبی در برخی کشورهای جهان هستند، ضمن اینکه ارزیابی واقع بینانه‌ای نیز از اوضاع داخلی سایر کشورها، با توجه به شرایط جمعیتی و مذهبی آنها ندارند.
انتهای پیام/آ.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها