امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۰۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100219
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 84
افسانه نیک راد در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: متأسفانه معضلی که این روزها باید به عنوان هشدار جدی برای امنیت و استحکام خانواده‌ها مطرح می‌شود ...

افسانه نیک راد در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: متأسفانه معضلی که این روزها باید به عنوان هشدار جدی برای امنیت و استحکام خانواده‌ها مطرح می‌شود کاهش میزان باورهای اعتقادی و تعهد و مسئولیت پذیری زوجین در زندگی مشترک است.

وی ادامه داد: پایبندی‌هایی که قبلا در زندگی‌ها شاهد آن بودیم و باعث می‌شد تا زوجین به دنبال حل مشکلات خود باشند و با وقوع مشکل به طلاق فکر نکنند هم اکنون دیگر در بین زوجین دیده نمی‌شود.

نیک راد با بیان اینکه بنیان‌ برخی از خانواده‌های کنونی به دلیل حضور نفر سوم تحت تأثیر قرار گرفته است و متأسفانه این موضوع در حال گسترش است، ادامه داد: زندگی‌های مشترکی که تنها به دلیل وجود فرزندان و یا به قول خودشان جبر زندگی آنها را مجبور کرده است صرفا در کنار هم زندگی کنند اما دیگر احساس و تعهدی نسبت به هم ندارند به عنوان یک خط باید جدی گرفته شود.

این مشاور ازدواج و خانواده افزود: متأسفانه دلیل این موضوع خلل در باورهای اعتقادی است چرا که در گذشته وقتی طرفین با هم تعهدی را می‌بستند به آن پایبند بودند و اگر به دلایل شرعی و قانونی به جایی می‌رسیدند که دیگر نمی‌توانستند با هم زندگی کنند از هم جدا می‌شدند که این موضوع به مراتب بهتر از این است که زیر یک سقف باشند اما هیچ تعهد و احساسی به هم نداشته باشند.

نیک راد تصریح کرد: این زندگی‌ها الگوهای نامناسبی برای فرزندان است و آنها که الگوی درستی نداشته اند نباید انتظار داشت در آینده و در زندگی شخصی خود موفق باشند.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار