امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10022
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۲
تعداد بازدید: 133
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، این مطلب را «میخائیل امیلیان‌‌اف» معاون اول رئیس کمیته اقتصاد و توسعه کارآفرینی مجلس (دوما) روسیه روز ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، این مطلب را «میخائیل امیلیان‌‌اف» معاون اول رئیس کمیته اقتصاد و توسعه کارآفرینی مجلس (دوما) روسیه روز گذشته (2 خرداد) در یک همایش مشترک در خصوص بررسی مسائل همکاری در بخش صنایع  کشاورزی، اعلام کرد.

این مقام دومای روسیه با اشاره به پویایی روابط سیاسی میان روسیه و قرقیزستان، اذعان کرد که متأسفانه، همکاری بین 2 کشور در زمینه‌های اقتصادی به سطح لازم نرسیده‌ است.

معاون مجلس روسیه تصریح کرد که مسکو مشتاقانه منتظر ورود قرقیزستان به اتحادیه گمرکی به منظور برقراری همکاری کامل می‌باشد و دیدار آتی پوتین از «بیشکک» نیز در جهت حل برخی از مسائل مربوط به پیوستن قرقیزستان به این نهاد اقتصادی می‌باشد.

این مقام مجلس روسیه همچنین افزود که قرقیزستان پس از ورود به اتحادیه گمرکی به یک بازار فروش نزدیک به 200 میلیون نفری متشکل از: جمعیت روسیه، بلاروس و قزاقستان، راه خواهد یافت.

به گفته وی، علیرغم این که در قرقیزستان افرادی بر این باورند که ورود به اتحادیه گمرکی به ضرر اقتصاد این کشور تمام می‌شود، اما باید دانست که آنان جهات مثبت این رویداد را نادیده می‌گیرند.

این مقام مجلس روسیه تصریح کرد: صرف نظر از این که کشورهای قدرتمندی پشت نیروهای مخالف عضویت قرقیزستان در اتحادیه گمرکی هستند، اما من فکر می‌کنم این افراد با انجام چنین تلاش‌هایی اشتباه می‌کنند.

این مقام پارلمان روسیه با اشاره به برخی از مزایای ورود قرقیزستان به اتحادیه گمرکی، تأکید کرد که قرقیزستان با استفاده از صادرات برق هفت برابر ارزان‌تر نسبت به روسیه، می‌تواند پس از ورود به اتحادیه گمرکی بسیاری از مشکلات اقتصادی خود را حل کند.

بنا به گفته منابع رسمی، بازدید پوتین از قرقیزستان در چارچوب برنامه نشست غیررسمی سران کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی انجام می‌شود.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها