امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۹:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100221
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 21
احمدعلی کیخا در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، در پاسخ به این سوال که آیا امسال نیز شرایط برای هجوم مگس میاز به جان گوزن‌های زرد ایرانی در خوزستان ...

احمدعلی کیخا در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، در پاسخ به این سوال که آیا امسال نیز شرایط برای هجوم مگس میاز به جان گوزن‌های زرد ایرانی در خوزستان وجود دارد، اظهار داشت: مگس میاز به طور طبیعی در زیست‌گاه این گونه جانوری وجود دارد اما خبری از طغیان این آفت نیست.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه مسئولان این سازمان در استان خوزستان شرایط را برای جلوگیری از طغیان این آفت مهیا کرده‌اند، ادامه داد:‌ مسئولان محیط زیست و استانی خوزستان درخواست اعتبار 3 میلیارد تومانی برای جلوگیری از طغیان آفت مگس میاز به منظور جلوگیری از تلف شدن دوباره گوزن‌های زرد ایرانی داده‌اند.

وی ابراز داشت: متأسفانه سازمان محیط زیست قادر نبود این اعتبار را به طور کامل تأمین کند به طوری که فقط 500 میلیون تومان از این اعتبار تأمین و در اختیار مسئولان خوزستان قرار گرفت.

به گزارش فارس، تابستان سال گذشته شاهد هجوم آفت مگس میاز در منطقه کرخه خوزستان (زیستگاه گونه جانوری گوزن زرد ایرانی) بودیم که به دنبال آن تعداد قابل توجهی از اینگونه نادر جانوری تلف شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها