امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۵:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100233
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سبزوار، امیرحسین جمشیدی عصر امروز در دیدار با اعضای موسسه خیریه بیماران خاص حضرت علی اصغر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سبزوار، امیرحسین جمشیدی عصر امروز در دیدار با اعضای موسسه خیریه بیماران خاص حضرت علی اصغر سبزوار با بیان اینکه برنامه‌ای 16 ماهه برای تأمین فرآورده‌های بیماران خاص و صعب‌العلاج  در دستور وزارت بهداشت و درمان قرار گرفته است، اظهار داشت: تلاش ما این است که بتوانیم برای تأمین این فرآورده‌های خاص که از کشورهای محدودی مانند آلمان، فرانسه و انگلیس وارد می‌شود یارانه دولتی تعلق داده شود.

وی با بیان اینکه در گذشته روش‌های غلط و اشتباهی برای تأمین نیازهای دارویی و فرآورده‌ها برای بیماران خاص اجرا شده است، تصریح کرد: علاوه بر مدیریت نادرست در این حوزه مسئله تحریم‌ها نیز سبب شده تا واردات فرآورده‌های مورد نیاز بیماران خاص و صعب العلاج به سختی وارد کشور شود و در این حوزه تأثیرات خود را بگذارد.

جمشیدی با بیان اینکه کمبودهای زیادی در حوزه تأمین غذا و داروهای این بیماران وجود دارد، خاطرنشان کرد: بیش از 32 قلم از این داروها به صورت شیرهای خشک از کشورهای معدود و خاصی که سازنده آن هستند وارد کشور می‌شود و هزینه هر یک از آنها برای مصرف کنندگان بیش از یک میلیون و 300 هزار تومان است که ما با پرداخت یارانه فقط 600 هزار تومان را از مصرف کنندگان دریافت می‌کنیم.

مدیرکل غذا و داروی وزارت بهداشت و درمان وزارت بهداشت و درمان با بیان اینکه در کشور ما آمار درستی از تعداد بیماران خاص و صعب العلاج وجود ندارد، ادامه داد: بزرگترین مشکل ما در حوزه تأمین دارو و غذای این افراد نبود یک آمار رسمی و درست در این حوزه است که ما را با مشکلات زیادی در حوزه واردات و تأمین این داروها مواجهه کرده است.

وی افزود: این شیرهای خشک داروهای خاصی است که باید در یک‌بازه زمانی خاص وارد و مصرف شود و در صورت عدم مصرف باید آنها را از بین برد.

جمشیدی از برنامه‌ریزی‌ برای شناسایی و ساماندهی تعداد بیماران خاص و صعب العلاج در سطح کشور خبر داد و گفت: این کار جزو وظایف سازمان غذا و دارو نیست، اما با توجه به کمبودهایی که داریم این طرح ارائه و در حال اجراست تا بتوانیم با شناسایی این افراد خدمات بهتری به آنان ارائه کنیم.

مدیرکل غذا و داروی وزارت بهداشت و درمان وزارت بهداشت و درمان آمار گیری و ساماندهی این بیماران سبب می‌شود تا فرآورده‌های دارویی و شیرهای خشک به راحتی به دستشان برسد گفت: با همکاری انجمن‌ها و موسسات خیریه‌ای که در این حوزه فعالیت می‌کنند می‌توانیم این فرآورده‌ها را به راحتی به دست این عزیزان برسانیم.

وی از برنامه‌ریزی و پیگیری برای ساخت شیرهای خشک و فرآورده‌های مورد نیاز بیماران خاص و صعب العلاج نیز خبر داد و افزود: برنامه‌های خاصی در این زمینه در دستور کار قرار دارد و با شرکت‌های خاص داروسازی نیز صحبت شده تا در این زمینه وارد شوند تا بتوانیم این فرآورده‌ها را تولید کنیم.

جمشیدی یادآور شد: در حال حاضر مهم‌ترین برنامه ما رفع دغدغه این بیماران در حوزه تأمین غذا و داروست که در این زمینه واردات این محصولات از کشورهای تولید کننده در دستور کار است.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های خوبی توسط موسسه بیماران خاص حضرت علی اصغر(ع) سبزوار در راستای کمک به بیماران خاص صورت گرفته است، تصریح کرد: زیرساخت‌های خوبی در حوزه کمک به این بیماران در شهرستان سبزوار ایجاد شده و حضور یک موسسه خیریه در راستای کمک به این بیماران نیازمند نشان از احساس مسئولیت عده‌ای خاص و دلسوز نسبت به این افراد است.

مدیرکل غذا و داروی وزارت بهداشت و درمان وزارت بهداشت و درمان گفت: آنچه که در این بازدید ما را متاثر می‌کند افزایش تعداد زیاد بیماران خاص و صعب العلاج است که این موضوع بسیار مهم است.

وی با اشاره به خدمات موسسه خیریه حضرت علی اصغر نسبت به بیماران خاص و صعب العلاج نیز اظهار کرد: خوشبختانه شهرستان سبزوار از این حیث بسیار عالی عمل کرده و بیماران خود را به خوبی شناسایی و کمک‌های منطقی و درستی را به آنان می‌کند.

محمود فاضل، نایب رئیس شورای عالی نظام پزشکی کشور نیز در این جلسه اظهار داشت: نقش سازمان‌های خیریه و غیر دولتی در کمک به نیازمندان بی‌نظیر است و دولت باید ممنون اینگونه سازمان‌ها باشد.

وی با اشاره به نقش دولت‌ها در تأمین احتیاج دارویی بیماران افزود: این وظیفه دولت‌هاست تا با اجرای سیاست‌های درست و سالم برای رفع مشکلات بیماران به‌ویژه بیماران خاص به آن به بهترین وجه کمک کنند.

فاضل خاطرنشان کرد: نبود هزینه‌های درمان، کمبود و گرانی داروهای بیماران خاص، گاهی عدم حضور به موقع آنان در بیمارستان‌ها و نبود مرکز تخصصی ویژه این بیماران در شهرستان سبزوار سبب شد تا با کمک خیران و مردم فهیم این دیار اقدام به تاسیس این موسسه ذویژهخ بیماران خاص کنیم.

وی ادامه داد: با همکاری هیئت مؤسس و سازمان نظام پزشکی محلی به عنوان دفتر مرکزی موسسه در محل سازمان نظام پزشکی سبزوار در اختیار آنان گذاشته شد تا مددجویان به راحتی بتوانند با مؤسسه ارتباط برقرار کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه این مجموعه تنها مؤسسه در کشور است که مبلغ قابل توجهی را به بیماران خود کمک می‌کند یادآور شد: نخستین بیمارستان خصوصی بیماران خاص نیز توسط این موسسه در شرق کشور راه‌اندازی می‌شود.

وی ادامه داد: این بیمارستان با کمک خیران و بخشی اندکی از آن به صورت کمک‌های دولتی ساخته می‌شود.

رئیس شورای اجرایی جمعیت هلال احمر سبزوار با اشاره به کمبود دارو در سطح کشور تصریح کرد: دولت با جلوگیری از گران شدن دارو، جبران کمبود داروهای خاص در کشور، تأمین بخشی از هزینه‌های درمان و تأمین تجهیزات مورد نیاز بیماران، پوشش مناسب بیماران، ساماندهی واردات دارو و تأمین منابع ریالی مناسب برای آن می‌تواند کمک شایانی به آنان کند.
انتهای پیام/70005/ق40/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها