امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100245
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه، یک هیأت فلسطینی به نمایندگی از گروه‌های مقاومت جهت بیان خواسته‌ها و مطالبات ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه، یک هیأت فلسطینی به نمایندگی از گروه‌های مقاومت جهت بیان خواسته‌ها و مطالبات این گروه‌ها برای دستیابی به توافق دائمی آتش‌بس امروز جمعه راهی قاهره شد.

این هیأت نمایندگانی از تشکیلات خودگردان فلسطین، جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی و فتح و شماری دیگر از گروه‌های مقاومت را در برمی‌گیرد. این درحالی است که برخی منابع از حضور برخی از نمایندگان احزاب چپگرا مانند جبهه مردمی، جبهه دموکراتیک و ملت فلسطینی هم سخن می‌گویند.

در این هیأت شخصیت‌هایی مانند زیاد النخالة، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و موسى أبو مرزوق، نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس و عزت الرشق و محمد نصر، از رهبران این جنبش و عزام الأحمد، عضو کمیته مرکزی جنبش فتح و ماجد فرج، رئیس دستگاه اطلاعات و امنیت تشکیلات خودگردان مشاهده می‌شوند.

به نمایندگی از دو جنبش جهاد اسلامی و حماس در غزه شیخ خالد البطش،‌ از جهاد اسلامی و خلیل الحیّة و عماد العلمی از حماس حضور دارند.

البطش در این ارتباط تاکید کرد که این هیأت خواسته‌های برحق مردم فلسطین را با خود به همراه دارد و امید می‌رد، به توافق دائمی و نهایی آتش‌بس برای توقف خونریزی‌ها در غزه دست یابیم.

البطش که با خبرنگا خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره گفت‌وگو می‌کرد، تاکید کرد که آنها نبردی سیاسی را در قاهره اداره خواهند کرد که اهمیت و سختی آن کمتر از نبردهای میدانی جاری در غزه نیست و مهمتر از همه اینکه این هیأت امانتدار خون شهدا و مجروحان و معلولان و فلسطینیانی است که خانه‌‌هایشان را در این تجاوزات از دست دادند.

وی حملات وحشیانه و کشتارهای رژیم اشغالگر در غزه را بیانگر میزان و حجم ناامیدی و یاس دشمن و شکست و ناکامی وارده به آنها دانست و تاکید کرد که این نبرد به زودی به سود ملت فلسطین پایان می‌یابد و اینکه ملت فلسطین با وجود تمام فشارها همچنان ایستاده و پابرجا هستند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها