امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۰۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10025
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۲
تعداد بازدید: 176
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه معتقد است که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه معتقد است که کمیسیون اروپایی با اعلام اینکه عضویت اوکراین در اتحاد گمرکی شانس این کشور برای امضای توافقنامه اصولی مربوط به ایجاد منطقه آزاد تجاری با اتحادیه اروپا را از بین می‌برد، در حقیقت از استانداردهای دوگانه در قبال این کشور استفاده کرده است.

لاوروف در مقاله‌ای تحت عنوان «روسیه-فرانسه، روسیه-اروپا: تهدیدات مشارکت» نوشته است: جای تعجب بسیار زیاد دارد وقتی رهبران کمیسیون اروپایی اعلام می کنند که شرکت کنندگان در اتحاد گمرکی اورآسیایی، از جمله اوکراین، امکان امضای توافقنامه مربوط به ایجاد منطقه آزاد تجاری با اتحادیه اروپا را ندارند. این در حالی است که مقامات بروکسل در مذاکرات خود با ما همواره بر دستیابی به توافق با روسیه در خصوص لیبرالیزه کردن تجارت روسیه (که خود عضو اتحاد گمرکی است) تاکید کرده اند و سایر شرکای ما در این اتحاد (یعنی بلاروس و قزاقستان) هم از هرگز سخنی از چنین محدودیتی نشنیده‌اند.

وزیر امور خارجه روسیه یادآور شده است: بسیار مهم است که از استفاده از برخوردهای دوگانه و ایجاد موانع غیرواقعی بر سر راه توسعه مشارکت تجاری-اقتصادی بین کشورها اجتناب شود که این مسئله در مغایرت با اظهارات صورت گرفته مقامات اروپایی در خصوص علاقه مندی به توسعه روابط تجاری با کشورها قرار دارد.

این در حالی است که پیش از این "نیکولای آزاروف" نخست وزیر اوکراین اعلام کرد که کابینه وزراء این کشور روز سه شنبه پیش‌نویس تفاهم نامه با طرف‌های روسی، بلاروسی و قزاقستان را در خصوص وضعیت عضویت ناظری اوکراین در اتحاد گمرکی را مورد تایید قرار داده است.

آزاروف تاکید کرد: اوکراین علاقه مند است تا به شکل «1+3» با اتحاد گمرکی همکاری داشته باشد و وضعیت ناظری در این ساختار منطقه ای به ما این امکان را می‌دهد تا بتوانیم فعالانه از منافع خود در این رابطه دفاع کنیم.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار