امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۱۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100253
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) با ازسرگیری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) با ازسرگیری درگیری‌های مسلحانه و کاهش فعالیت های کشاورزی و کمبود حمایت مالی لازم از کمک رسانی به شهروندان در خصوص وقوع قحطی در برخی از مناطق سودان جنوبی و افزایش شمار قحطی زدگان و آوارگان به چهار میلیون تن هشدار داد.

در گزارش فائو آمده است: از هر سه نفر در سودان جنوبی یک نفر با ناامنی غذایی روبرو است و پیش بینی می‌شود که در ماه آگوست مجموع شهروندانی که با این بحران مواجه هستند به 3 میلیون و 900 هزار تن برسد که 34 درصد جمعیت این کشور را شامل می شود.

بیش از یک میلیون و 500 هزار تن از زمان آغاز درگیری های شورشیان و نیروهای دولتی در سودان جنوبی در دسامبر گذشته خانه و کاشانه خود را رها کرده اند و آغاز فصل ریزش باران های سیل آسا در ماه های تابستان اوضاع را وخیم تر کرده است.

این گزارش افزود:با کمبود حمایت مالی  از بخش های کشاورزی، دامداری و صیادی در سودان جنوبی ، این کشور با خطر قحطی در برخی مناطق مواجه است.

فائو تاکنون 42 میلیون دلار از مجموع 108 میلیون دلار اختصاص داده شده در سال 2014 میلادی به سودان جنوبی را دریافت کرده است کمکی که قرار است برای یک میلیون و 200 هزار سودانی نیازمند هزینه شود.

جیف چیرلی، کارشناس امور غیرمترقبه در سازمان فائو گفت: در صورتی که کشورهای کمک کننده به مابقی وعده های مالی خود به سودان جنوبی عمل کنند 2 میلیون نفر دیگر یا 345 هزار خانواده فقیر تحت پوشش قرار خواهند گرفت و اکنون زمان آن رسیده که جان هزاران تن را از مرگ حتمی نجات دهیم.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها