امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100266
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس سنا آمریکا روز جمعه، پس از نقض آتش‌بس 72 ساعته در غزه، طرح اضطراری کمک 225 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس سنا آمریکا روز جمعه، پس از نقض آتش‌بس 72 ساعته در غزه، طرح اضطراری کمک 225 میلیون دلاری به بودجه آهنین اسرائیل را تصویب کردند. 

نمایندگان مجلس سنا ساعاتی پیش از این نتوانسته بودند این طرح را تصویب کنند، چرا که به گفته آنها هزینه مربوط به این موضوع در کاهش بودجه‌های آمریکا در نظر گرفته نشده است.

روزنامه واشنگتن‌پست ضمن اعلام این خبر افزوده به نظر می‌رسد تصویب این طرح واکنشی مستقیم به نقض آتش‌بس 72 ساعته در غزه در روز جمعه باشد.

لیندسی گراهام، از سناتورهای ارشد آمریکایی پس از تصویب این طرح گفت نقض این آتش‌بس نقطه عطفی در جنگ محسوب می‌شود و آمریکا باید قاطعانه در جبهه اسرائیل بایستد.

رژیم صهیونیستی روز جمعه در بیست و پنجمین روز حمله به نوار غزه اعلام کرد با آتش‌بس 72 ساعته موافقت کرده است، اما ساعاتی بعد با به شهادت رساندن چند فلسطینی آتش‌بس را نقض کرد.

رژیم صهیونیستی می‌گوید نقض آتش‌بس در واکنش به یک «حادثه جدی» صورت گرفته که در شهر «رفح» در جنوب غزه انجام شده است.

اقدامات اسرائیل در نوار غزه به ویژه حمله این رژیم به یک مدرسه سازمان ملل واکنش کشورهای مختلف را به همراه داشته است.

تانک‌های ارتش اسرائیل در (2 مرداد، 24 ژوئیه ) یک مدرسه در «بیت‌حانون» در شمال نوار غزه را هدف قراردادند. دست‌کم 16 فلسطینی که از بیم حملات اسرائیل در این مدرسه پناه گرفته بودند، در این حمله کشته شدند.صدها نفر دیگرنیز زخمی شدند.

این مدرسه به عنوان پناهگاهی برای خانواده‌های فلسطینی که از بیم حملات مرگبار اسرائیل خانه‌‌های‌شان را ترک کرده بودند، استفاده می‌شد.

ارتش رژیم صهیونیستی به این حمله اعتراف کرده اما مدعی شده هیچکس کشته نشده است.

شمار قربانیان حملات چند هفته اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه از مرز 1400 نفر گذشته است و هزاران نفر هم در این حملات زخمی شده‌اند.

سازمان ملل می‌گوید بیش از 80 درصد قربانیان حملات رژیم اسرائیل به غزه غیرنظامیان هستند که بیش از 250 تن از آنان را کودکان تشکیل می‌دهند.

شورای حقوق بشر سازمان ملل به تازگی با صدور قطعنامه‌ای خواستار انجام تحقیقات مستقل درباره جنایات جنگی رژیم اسرائیل در نوار غزه شده است.

انتهای پیام/م.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها