امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100268
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، حملات خمپاره‌ای گروه‌های تکفیری وابسته به «داعش» در منطقه رود «الخابور» در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، حملات خمپاره‌ای گروه‌های تکفیری وابسته به «داعش» در منطقه رود «الخابور» در حسکه واقع در شمال شرقی سوریه منجر به کشته شدن 3 کودک و 2 مادر شد.

این درحالی است که دیگر حملات این گروه تکفیری به مناطق مختلف شهر «حسکه» از جمله کوی «النشوه» غربی زخمی شدن 11 غیر نظامی را در پی داشت که حال برخی از آنها وخیم گزارش شده است، تا در مقابل نیروهای ارتش سوریه منابع شلیک این خمپاره‌ها در شهرک «سیحه» در ریف غربی حسکه را هدف قرار دهند.

اما در عرصه میدانی، نیروهای ارتش سوریه اقدام به گشت‌زنی‌های گسترده اطراف شهر حسکه کردند تا کمربند امنیتی اطراف این شهر را تا جای ممکن توسعه و گسترش دهند، به گونه‌ای که هم اکنون این کمربند علاوه بر شهر حسکه، شهرک‌های الحمر – المعروف – الصلالیه – الفلاحه را در برمی‌گیرد.

همچنین نیروهای ارتش سوریه اقدام به برافراشتن پرچم سوریه در تقاطع شهر «الشدادی» در استان حسکه و در مسیر معروف به بزرگراه «نفت» کردند تا به موازات آن، دیگر یگان‌های ارتش سوریه با همکاری نیروهای دفاع ملی این کشور شهرک «المقبره» در مسیر ابیض را از عناصر تروریستی تکفیری پاکسازی کنند.

این درحالی است که از ریف حسکه خبر می‌رسد، کمیته‌های مردمی حمایت از کُردهای سوریه با حمله به یکی از موانع ایست و بازرسی وابسته به گروه تکفیری داعش 3 نفر از آنها را به هلاکت رسانده و 5 نفر دیگر را زخمی کردند.

همچنین دیگر گروه‌های وابسته به این کمیته‌ها با گروه‌های دیگر وابسته به داعش اطراف شهرک‌های «البجاره» و «جزعه» در ریف الیعربیه درگیر شده و ده‌ها نفر از آنها را کشته و زخمی کردند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها