امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100276
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی «الاقصی»، منابع بیمارستانی گزارش داده‌‌اند که شمار شهدای فلسطینی پس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی «الاقصی»، منابع بیمارستانی گزارش داده‌‌اند که شمار شهدای فلسطینی پس از حملات روز جمعه صهیونیست‌ها به نوار غزه، از مرز 1600 تن عبور کرده است.

همچنین تعداد زخمی‌ها در 25 روزی که از عملیات موسوم به «صخره سخت» ارتش رژیم‌صهیونیستی در نوار غزه می‌گذرد، به دستکم 8750 نفر رسیده است. بنا بر اعلام سازمان ملل، بیش از سه چهارم قربانیان حملات صهیونیست‌ها، غیرنظامی،‌ زن، کودک و سالمند بوده‌اند.

صهیونیست‌ها در حملات هوایی و توپخانه‌ای روز جمعه به مناطق مختلف نوار غزه از جمله شهر «رفح»، نزدیک به 100 تن را به شهادت رسانده و ده‌ها تن را نیز زخمی کردند.

این حملات در حالی صورت گرفت که قرار بود از صبح روز جمعه آتش‌بسی 3 روزه در نوار غزه برقرار شود و همین امر موجب شده بود تا فلسطینی‌ها از پناهگاه‌ها خارج در مناطق تخریب‌شده حضور یابند. همین امر موجب شد تا نقض آتش‌بس از سوی صهیونیست‌ها تلفات بالایی را در میان غیرنظامیان موجب شود.

عملیات اخیر رژیم‌صهیونیستی علیه نوار غزه خونبارترین حمله این رژیم طی یک دهه گذشته است. پیش از این عملیات موسوم به «سرب گداخته» که در سال 2009 و در کابینه «ایهود اولمرت» صورت گرفت، با بر جای گذاشتن تلفات بیش از 1400 نفر، خونین‌ترین حمله صهیونیست‌ها به شمار می‌رفت.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار