امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10028
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۲
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ماشاریا کامو، سفیر کنیا در سازمان ملل متحد پس از نشست غیر علنی دیروز پنجشنبه با 15 عضو شورای امنیت ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ماشاریا کامو، سفیر کنیا در سازمان ملل متحد پس از نشست غیر علنی دیروز پنجشنبه با 15 عضو شورای امنیت به خبرنگاران گفت:‌ از اعضای این شورا خواستیم در نزدیک ترین زمان ممکن به پیگرد رئیس جمهور و معاونش پایان دهند.

اوهورو کنیاتا، رئیس جمهور کنیا و ویلیام روتو معاون وی به اتهام دست داشتن در حوادث خونبار پس از انتخابات سال 2007 در این کشور با تعقیب دادگاه جنایی بین‌المللی مواجه شده اند.

سفیر کنیا افزود: چگونگی عملی شدن این خواسته باید مشخص شود ولی آنچه برای ما مهم است پایان دادن به پیگرد قضایی است زیرا ادامه این کار را به زیان امنیت و عدالت در کنیا می دانیم.

وی افزود: اگر دادگاه خود به دلیل سست و غیر قابل اعتماد بودن ادله موجود در پرونده به این پیگرد قضایی پایان بدهد بهتر است.

کامو افزود: کنیا خود از بنیانگذاران دادگاه بین المللی است در نتیجه در پی آن نیست تا خود را از پیگرد بین المللی دور کند.

دیپلمات های سازمان ملل گفتند:کشورهای غربی عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام کرده اند که نمی توانند در کار دادگاه بین المللی دخالت کنند و متهمان باید در جلسات دادگاه حضور یابند.

دادگاه جنایی بین المللی رئیس جمهور کنیا و معاون وی را در حوادث خشونت بار سال 2007 کنیا که پس از انتخابات ریاست جمهوری و میان هواداران دو نامزد رقیب رخ داده و منجر به کشته شدن صدها تن شده بود سهیم دانسته و آنان را به جنایت علیه بشریت متهم کرده است.

 قرار است کنیاتا و معاونش نهم ژوئن در برابر دادگاه جنایی بین المللی در لاهه حاضر شود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار