امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۹:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100283
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 24
حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارتباط با سینما و کارکرد فیلم اظهار داشت: امروزه فیلم ابزاری فرهنگی است که در جامعه ...

حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارتباط با سینما و کارکرد فیلم اظهار داشت: امروزه فیلم ابزاری فرهنگی است که در جامعه می‌تواند نقش‌های مثبتی را ایفا کند.

وی افزود: سینما می‌تواند بسیاری از مسائل فرهنگی را در قالب فیلم‌های سینمایی حل و فصل کند، یعنی در واقع سینما مسئله حل می‌کند و همچنین ابزاری است برای اینکه مسائلی که در اجتماع ایجاد می‌شود را بتواند پاسخ آن را با زبانی تصویری و گویا بدهد و مسائل را حل کند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: متاسفانه سینمای ما گاهی در جریان‌های سیاسی و حتی مسائل فرهنگی نقشی متضاد را بازی می‌کند یعنی نه تنها مسئله‌ها را حل نمی‌کند بلکه سینما به سمتی می‌رود که در جامعه مسئله ایجاد می‌کند و در واقع بحران در اجتماع ایجاد می‌کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: به نظر من وظیفه حاکمیت هم این است که به جای اینکه نگاهش به اقتصاد سینما باشد و دنبال این باشد که منافع کارگردان را پیگیری کند و آن را به منافع فردی و اقتصادی برساند و حتی منافع فرهنگی مدنظر کارگردان را تامین کند، باید منافع حاکمیت و نظام را در نظر بگیرد و این کاری است که تمام نظام‌های دنیا انجام می‌دهند.

پژمانفر ادامه داد: اما متاسفانه در کشور ما اینگونه نیست و سینما ارزش‌های حاکمیت و اجتماع را مد نظر قرار نمی‌دهد و تنها تلاش می‌کند به هر نحوی اجازه اکران فیلم را را بدست آورد و در جامعه نیز اجازه استفاده از آن داده شود و به نظر من این راه مسیری غلط است و متاسفانه یکی از مسائلی که در حوزه سینما داریم همین مسئله است.

پژمانفر در ارتباط با فیلم آذر، شهدخت، پرویز و دیگران نیز گفت: این فیلم نیز از جمله همین فیلم‌ها است و این فیلم نه تنها مسائل فرهنگی ما را حل نمی‌کند بلکه در جامعه مسئله نیز ایجاد می‌کند و یکی از مسائلی که این فیلم ایجاد می‌کند عادی‌سازی گناه است.

نماینده مشهد و کلات افزود: بعضی از گناه‌هایی که در جامعه ما امروز مردم به آن حساس هستند مانند مشروبات الکلی، در دیالوگ‌ها این فیلم بسیاری عادی بیان می‌شود و در واقع تلاش دارد گناه را در جامعه عادی سازد و البته این فیلم مسائل سیاسی و اجتماعی هم دارد و در کل من این فیلم را فیلمی مثبت نمی‌بینم و امیدوارم سینمای ایران مسیر اصلی خودش را پیدا کند.
انتهای پیام/70005/ط30/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها