امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100286
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 36
مصطفی رحماندوست شاعر و پژوهشگر حوزه کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پیرامون حواشی پیش ...

مصطفی رحماندوست شاعر و پژوهشگر حوزه کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پیرامون حواشی پیش آمده برای رمان «دوازدهم» علی مؤذنی اظهار داشت: کتاب «دوازدهم» نوشته علی مؤذنی را خواندم و پس از اتمام کتاب به ایشان پیامکی زدم و از باب نگارش این اثر تشکر کردم.

وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه در رمان باید تخیل وجود داشته باشد، ابراز داشت: در رمان نیازمند تخیل هستیم، اگر نباشد دیگر آن اثر رمان محسوب نمی‌شود، هنگامی که رمان نوشته و خلق می‌‌شود ته نشت کار مهم است، ته نشست این اثر هم اصلا اهانت به ساحت مادر امام زمان (عج) نیست.

این شاعر با تاکید بر اینکه در کلاس‌های درس هم به دانشجویان توصیه می‌کنم در نگارش توجه به مواردی داشته باشید، خاطر نشان کرد: به دانشجویان هم می‌گویم که اگر می‌خواهید تخیل را وارد رمان کنید سعی کنید درباره افراد معصومی که نمی‌توان در اثر پیرامونشان مطالبی نوشت، ننویسید، اما درباره اطرافیانشان اشکال ندارد مواردی را مطرح کنید.

این نویسنده در ادامه ضمن اضافه کردن این مطلب که این مورد را پرس و جو کرده و می‌دانم اشکالی ندارد، گفت: «ملیکا» معصوم نیست و می‌توان درباره او خیال انگیزی کرد. اما سوال اینجاست که ملاک توهین بودن را چه کسی مشخص می‌کند؟ باید در خاتمه عنوان کنم که من به عنوان یک نویسنده و اهل قلمی که کتاب را خوانده‌ام و علاقه‌مند به نگارش آثار دینی هستم، می‌گویم در این اثر اصلا توهینی صورت نگرفته است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها