امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100287
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 39
ابراهیم حسن‌بیگی نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پیرامون حضور نویسنده‌ها در نمایشگاه‌های ...

ابراهیم حسن‌بیگی نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پیرامون حضور نویسنده‌ها در نمایشگاه‌های بین‌المللی خارج از کشور اظهار داشت: نه به عنوان نویسنده بلکه به عنوان کارشناسی که سال‌ها در نمایشگاه‌های دنیا حضور داشته، می‌گویم که حضور نویسنده‌ها در نمایشگاه‌های دنیا از جمله فرانکفورت جز ضروریات است.

وی در ادامه با بیان اینکه بسیاری از نویسندگان کشورمان حتی یک سفر خارجی هم نداشته‌اند، بیان کرد: در نمایشگاه وسیعی چون فرانکفورت تجمع وسیعی از ناشران، نویسندگان و هنرمندان صورت می‌گیرد، پس این فرصت را نباید برای حضور نویسنده‌ها از دست داد چرا که در صورت حضور با فرهنگ و ادبیات جهان آشنا خواهند شد.

به گفته این نویسنده، متاسفانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و یا هر نهاد مسئول دیگری خود را مقید نمی‌داند در برنامه‌ریزی‌های انجام داده نویسنده‌ها را مورد حمایت قرار دهد و با خود به نمایشگاه‌های مختلف ببرد.

حسن‌بیگی ضمن اشاره به این مطلب که گاهی حضور نویسنده‌ها در برخی نمایشگاه‌ها شکل صدقه دارد، عنوان کرد: نویسنده باید با اقتدار و سربلندی و سرافرازی در نمایشگاه‌ها حضور یابد نهادهای مسئول باید نویسنده‌ها را به همراه برده و مترجم در اختیارشان قرار داده و برای حضور چند روزه برنامه‌ریزی کنند، اما تاکنون حضور نویسنده‌ها در نمایشگاه‌های خارجی بدون برنامه‌ریزی بوده است.

نویسنده رمان محمد(ص) ضمن تاکید براینکه حضور این قشر از نخبگان نباید برای رفع تکلیف باشد، ابراز داشت: معتقدم برای نمایشگاه فرانکفورت هرچه ارشاد بتواند طبق برنامه‌ریزی نویسنده‌ها را همراه خود داشته باشد برای نویسنده مفید خواهد بود ضمن اینکه این فرد در بازگشت می‌تواند تغییراتی در ادبیات و سوژه‌های خود خواهد داشت.

انتهای پیام/   
برچسب ها:
آخرین اخبار