امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100289
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 26
«مهدی قره‌شیخلو» رئیس سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به یکنواختی ...

«مهدی قره‌شیخلو» رئیس سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به یکنواختی مسابقات قرآنی اظهار داشت: امسال با افزودن رشته حفظ 15 جزء قرآن کریم به مسابقات «تلاوت» سعی کردیم یک ساختارشکنی در قالب مسابقات قرآنی ایجاد کرده و تغییری در شکل مسابقات به وجود آوریم.

توجه ویژه به حفظ و مفاهیم قرآن در مسابقات «تلاوت»

وی به مهم‌ترین اهداف برگزاری مسابقات «تلاوت» اشاره و تصریح کرد: در مسابقات قرآن، حفظ برای قاریان معنایی نداشت؛ اما در مسابقات «تلاوت» به حفظ قرآن توجه خوبی شده است؛ همچنین آنها به مفاهیم قرآن نیز باید مسلط باشند تا بتوانند در این مسابقات موفق شوند.

قره‌شیخلو با بیان اینکه مسابقات قرآنی «تلاوت» توجه به حفظ و مفاهیم قرآن را وارد مسابقات قرائت کرد، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی به گسترش حفظ و توجه به مفاهیم قرآن تأکید دارند به همین جهت ما به این مقوله به صورت ویژه توجه کردیم به طوری که حفظ و مفاهیم را در مسابقات «تلاوت» پررنگ‌تر از سایر مباحث کرده و آن را از حاشیه به متن آوردیم.

مسابقات «تلاوت» افراد را به حفظ قرآن تشویق می‌کند

رئیس سازمان دارالقرآن خاطر نشان کرد: در مسابقات «تلاوت» حافظان و قاریان موظف هستند قطعات انتخابی را از حفظ بخوانند و در کنار آن به سؤالات مفاهیمی پاسخ دهند؛ این نوع مسابقات تاکنون در کشورمان اجرایی نشده بود اما سازمان دارالقرآن با طراحی این مسابقات از سال گذشته جامعه قرآنی را به حفظ قرآن کریم تشویق کرد تا گامی در جهت تحقق مطالبات رهبری برداشته باشد.

ایجاد تنوع برای جلب رضایت شرکت‌کنندگان در مسابقات «تلاوت»

قره‌شیخلو برگزاری مسابقات «تلاوت» را ابزاری برای توسعه توجه جامعه قرآنی به مفاهیم آیات الهی عنوان کرد و گفت: بسیاری از شرکت‌کنندگان در نخستین دوره مسابقات «تلاوت» معتقد بودند که این مسابقات فضای جدیدی در قرائت قرآن باز کرده است بر همین اساس ما سعی می‌کنیم برای جلب رضایت قرآنیان هر سال برای بهتر شدن مسابقات تلاوت با ایجاد تنوع به جذابیت‌های آن بیفزاییم.

انتهای پیام/ م.ا
برچسب ها:
آخرین اخبار