امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۷:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100334
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۵۸
تعداد بازدید: 130
«فضل الرحمان اوریا» عضو ستاد انتخاباتی تیم «اصلاحات و همگرایی» با تأکید بر لزوم پایان توقف در روند بازشماری آرا، اظهار داشت: آغاز روند بازشماری آرا ...

«فضل الرحمان اوریا» عضو ستاد انتخاباتی تیم «اصلاحات و همگرایی» با تأکید بر لزوم پایان توقف در روند بازشماری آرا، اظهار داشت: آغاز روند بازشماری آرا نیازمند رفع چالش‎های جدید است.

وی در ادامه افزود: مذاکرات و گفت‎وگوها به منظور رفع چالش‎های به وجود آمده جریان دارد و ما امیدواریم که هرچه سریع‌تر روند بازشماری آرا آغاز گردد.

چالش‎های جدید

اوریا تصریح کرد: تیم «تحول و تداوم» بر خلاف توافق پیشین نسبت به به عملی‎شدن ماده 12 و 16 توافقنامه معیارهای ابطال آرا، رضایت ندارد.

وی در ادامه تأکید کرد: طبق مفاد یادشده، هر صندوقی که 10 درصد برگه‎های موجود در آن با یک شکل و رنگ خودکار علامت‌گذاری شده است باید شامل روند بازشماری آراء شود.

به گفته این عضو ستاد انتخاباتی عبدالله، استفاده از کارمندان ولایتی دفتر کمیسیون مستقل انتخابات برای پیشبرد روند بازشماری آراء، چالش دیگری است که تیم اصلاحات و همگرایی را به عدم حضور در روند بازشماری آراء واداشته است.

اوریا مدعی شد، استفاده از  کارمندان ولایتی برای اجرای روند بازشماری، شفافیت این روند را به شدت زیر سوال می‎برد زیرا این کارمندان متهم به تقلب هستند.

این عضو ستاد انتخاباتی تیم اصلاحات و همگرایی در پایان خاطر نشان ساخت: به تازگی دستورالعملی از سوی دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان برای روند بازشماری تدوین شده که دارای نقص‎ها و مشکلات جدی است.

اوریا در ادامه تأکید کرد: تیم اصلاحات و همگرایی برای تکمیل این دستورالعمل و رفع نقایص جدی آن پیشنهادی دارد که باید به این دستورالعمل اضافه شود.

پس از آنکه رهبری 2 تیم انتخاباتی اصلاحات و همگرایی و تحول و تداوم بر بازشماری 100 درصدی آرا و تشکیل دولت وحدت ملی به توافق رسیدند روند بازشماری آراء به دلیل اختلافات عدیده 4 بار متوقف شد.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار