امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100340
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۵۸
تعداد بازدید: 123
به گزارش فارس، پرویز سروری با بیان اینکه یکی از مهمترین ویژگی ها و به عبارتی نعمات نظام جمهوری اسلامی ایران استقلال سیاسی آن است، اظهار کرد: اساسا ...

به گزارش فارس، پرویز سروری با بیان اینکه یکی از مهمترین ویژگی ها و به عبارتی نعمات نظام جمهوری اسلامی ایران استقلال سیاسی آن است، اظهار کرد: اساسا طبق مبانی نظام جمهوری اسلامی، کشور باید براساس اراده مردم شکل بگیرد نه اینکه بیگانگان در سرنوشت آن دخالت داشته باشند. بنابراین بیان چنین اظهاراتی آن هم از سوی یک مقام مسوول عجیب به نظر می رسد.

وی افزود: بی شک ما به دلیل ارزش های اسلامی انقلاب کردیم و حال، رها کردن این ارزش ها و پذیرفتن ارزش های نظام سکولار و لیبرال دموکرات به معنی برگشتن به نظام شاهنشاهی و در واقع همان نظام بی خاصیت، بی هویت و وابسته است.

سروری با بیان اینکه مردم به دلیل همین بی هویتی بود که نظام شاهنشاهی را برانداختند، تصریح کرد: متاسفانه معاون وزیر حتی وقت نکرده است که متن کنوانسیون ذکر شده را به طور کامل مطالعه کند چرا که در متن کنوانسیون اشاره ای به تفکیک جنسیتی نشده است.

وی با اشاره به موضوع مطرح شده در شهرداری تهران در خصوص تکریم جایگاه زن و خانواده بیان داشت: در این دستورالعمل نه تنها تبعیض وجود ندارد بلکه موضوع ارتقای نقش زنان در شهرداری مطرح شده است.

سروری در ادامه گفت: ما حداقل در 10 سال اخیر شاهد افزایش کمی و کیفی نقش زنان در شهرداری تهران هستیم به طوری که بسیاری از بانوان در راس امور، مسوولیت های کلان دارند.

وی تصریح کرد: نگاهی به عملکرد شهرداری تهران گویای ارتقای جایگاهی است که مدیران شهری برای بانوان قائل بوده و هستند. بنابراین ما شاهد ارتقای جایگاه زنان در شهرداری هستیم و تبعیض جنسیتی در این مجموعه وجود ندارد.

رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران اضافه کرد: در هیچ جای این کنوانسیون ذکر نشده که باید افراد به طور مختلط با هم کار کنند و اگر مختلط نباشند تبعیض جنسیتی اتفاق افتاده است.

وی خاطرنشان کرد: معاون وزیر که در مقابل نهادهای خارجی مرعوب شده است تلاش کرده که به اصطلاح این موضوع را به عنوان یک تبعیض جنسیتی مطرح و آن را مغایر با مبانی کنوانسیون بین المللی عنوان کند اما نه تنها این اظهارات بر پایه مبانی کنوانسیون نیست و اختلافات جدی با آن دارد، بلکه حتی اگر هماهنگ با این متن هم بود نظام جمهوری اسلامی استقلال سیاسی داشته و بر پایه ارزش های خود پیش می رود.

سروری با اشاره به کشورهای متعددی که برای بالابردن کارایی و افزایش توانمندی های کاری مبادرت به جداسازی زن و مرد کرده اند، گفت: این امر به معنی تبعیض جنسیتی نیست و ما نگران این هستیم که در آینده ای نزدیک شاهد این باشیم که یکی از مسوولان نامه بزند که برای مغایرت نداشتن با کنوانسیون های بین المللی و نقطه نظرات کشورهای سکولار و دموکرات و ایجاد هماهنگی با نظام های بیگانه ، با همجنس بازی در کشور موافقت شود.

وی تاکید کرد: با این نامه ای که وزارت کار به شهرداری تهران ارسال کرده است باید رفته رفته نگران چنین موضوعاتی هم باشیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها