امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 19
۰۵:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100343
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۵۸
تعداد بازدید: 65
امیر حمزه مالمیر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به آخرین جزئیات تشکیل بازار برتر برای ورود ...

امیر حمزه مالمیر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به آخرین جزئیات تشکیل بازار برتر برای ورود شرکت‌های شفاف‌تر و افزایش رونق معاملات اظهار داشت: برای بازار اوراق بهادار گزینه‌های مختلفی در دستور کار است که با توجه به وضعیت بازار و شرایط مساعد آرام آرام تزریق خواهد شد.

وی ادامه داد: گزینه‌های مطرح در بورس اوراق بهادار تهران برای کنترل هیجان سهام‌داران و ایجاد رونق در معاملات در نظر گرفته شده است.

معاون شرکت بورس، با بیان اینکه ایجاد بازار برتر با قواعد و مقررات مربوط به آن یکی از گزینه‌های مورد بحث است، تصریح کرد: این بازار نزدیک به مقررات جهانی در مورد توقف، بازگشایی، حجم مبنا، دامنه نوسان، شفافیت اطلاعاتی و سهام شناوری آغاز به کار خواهد کرد.

وی گفت: گزینه‌های دیگری هم در دستور کار قرار دارد که با تمهیدات اندیشیده شده عرضه‌هایی در شرکت‌های با شناوری پائین انجام شود، به طوری که حق کرسی مدیریتی آنان کاهش نیابد.

مالمیر تأکید کرد: برخی شرکت‌ها شرایط خاصی دارند، به طوری که سهامداران آنان رغبتی برای افزایش شناوری ندارند. بنابراین در این گزینه طوری عمل خواهد شد که ضمن عرضه سهام به صورت خرد، کرسی مدیریتی کاهش نیابد.

*سهامداران به تمام اطلاعات شرکت‌ها توجه کنند/صرف توجه به EPS  و P/E اشتباه محض است

مالمیر با بیان اینکه برخی از سهامداران در جلسات از عدم به روز بودن سایت TSE TMC در اعلام سود شرکت‌ها انتقاداتی مطرح کردند، گفت:‌ بورس تهران اطلاعات بسیار زیادی را از طریق کدال و سایت شرکت منتشر می‌کند و صرف توجه به EPS و P/E صحیح نیست.

وی در توصیه‌ای به سهامداران بازار، تأکید کرد: حتماً سهامداران به تمام اطلاعات شرکت‌ها مراجعه کنند و واگذاری سهام بر مبنای پیش‌بینی سود هر سهم و نسبت پی بر ای شرکت‌ها اشتباه محض است و شرکت‌ها به تناسب اطلاعات، شرکت‌های تابعه، پروژه‌های توسعه‌ای و میزان سودآوری در آینده باید مورد تحلیل قرار گیرد.

مالمیر گفت: اگر عده‌ای از سهام‌داران قدرت تحلیل ندارند باید با استفاده از مشاوره‌های بازار از زیان خود در آینده جلوگیری کنند.

معاون شرکت بورس تهران با تأکید بر اینکه خرید و فروش صرفاً بر اساس تشکیل صف در نمادها منجر به تصمیم‌گیری سهامدار بدون توجه به تحلیل خواهد بود، گفت:‌ در بلندمدت بازار سهام سودآور است و سهامداران باید با توجه به تمام اطلاعات و در کنار هم قرار دادن تحلیل‌های موجود از شرکت‌ها و روند سودآوری آنان تصمیم‌گیری کنند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار