امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۴:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10035
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۲
تعداد بازدید: 118
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، الحسن ولد الخلیل، سخنگوی رسمی گردان الموقعون بالدم به خبرگزاری رسمی موریتانی گفت: مختار بلمختار، معروف به ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، الحسن ولد الخلیل، سخنگوی رسمی گردان الموقعون بالدم به خبرگزاری رسمی موریتانی گفت: مختار بلمختار، معروف به خالد ابوالعباس بر برنامه‌های عملیاتی دو حمله انتحاری دیروز پنجشنبه در شمال نیجر نظارت داشته است.

وی افزود:در این دو حمله که یکی علیه پادگانی نظامی و دیگری علیه شرکت هسته ای آروای فرانسه صورت گرفت بیش از 20 تن از جنگجویان شرکت داشتند.

ولد الخلیل گفت: این عملیات با مشارکت گردان الموقعون بالدم و جنبش وحدت و جهاد در غرب آفریقا صورت گرفت.

این سخنگو گفت: عملیات دیروز در شمال نیجر با نام ابوزید صورت گرفت که یکی از رهبران القاعده در مغرب عربی است و در اواخر فوریه در شمال مالی به دست ارتش فرانسه کشته شد.

«مختار بلمختار» از جمله فرماندهان ارشد گروه «القاعده در مغرب اسلامی» به شمار می آمد، اما در ماه اکتبر سال گذشته میلادی از این گروه جدا شده و در اوایل ماه دسامبر گذشته نیز گردان جدیدی از شبه نظامیان تحت عنوان  «الموقعون بالدم» (امضا کنندگان با خون) را تشکیل داد.

 «الموقعون بالدم» همان گردانی است که در ماه ژانویه گذشته مسئولیت حمله به میدان گازی «ان امیناس» الجزایر را بر عهده گرفت، حمله ای که با گروگان گیری شهروندان الجزایری و خارجی آغاز شد، اما پس از دخالت نیروهای ارتش الجزایر، با کشته شدن 34 تن از گروگان ها و 15 تن از شبه نظامیان گروگان گیر به پایان رسید.

ستاد مشترک نیروهای مسلح چاد سه ماه پیش از کشته شدن مختار بلمختار در شمال مالی خبر داد اما ارتش فرانسه این خبر را تایید نکرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها