امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۲۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100381
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۵۸
تعداد بازدید: 105
‌به‌ گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌های کشور‌ ابراهیم شوشتری اظهار داشت: پس از سانحه تاسف بار ...

‌به‌ گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌های کشور‌ ابراهیم شوشتری اظهار داشت: پس از سانحه تاسف بار سقوط هواپیمای مالزی در مسیر آمستردام- کوالالامپور در شرق اوکراین و وضعیت اخیر منطقه، دفتر منطقه‌‌ای ایکائو و چندین شرکت هواپیمایی از جمله امارات از جمهوری اسلامی ایران برای افزایش پرواز از FIR (فضای هوایی کشورمان) درخواست ارائه کردند.

وی اوضاع امنیتی عراق و منطقه و همچنین ثبات امنیت در آسمان ایران را علت تقاضای استفاده بیشتر ترانزیت از فضای جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: موافقت اصولی برای انجام پرواز از فضای کشورمان به دفتر منطقه‌‌ای اعلام و خواسته شد تا هر کدام از ایرلاین‌ها تقاضای خود را به اداره اجازه پروازها ارسال کنند تا پس از بررسی، مجوز پرواز صادر شود.

شوشتری افزود: پس از پاسخ مثبت شرکت فرودگاه‌ها و سازمان هواپیمایی کشوری، تعدادی از پروازها از جمله پرواز روزانه هواپیمایی مالزی در مسیر آمستردام به کوآلالامپور (MH17) از روز پس از سانحه از فضای جمهوری اسلامی ایران استفاده می‌کنند.

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌های کشور همچنین اظهار داشت: متعاقب این درخواست، مدیر هواپیمایی امارات در ایران، تقاضای افزایش روزانه 70 پرواز عبوری از فضای کشورمان را داشت که ضمن موافقت با درخواست آن شرکت، مجموع پروازهای عبوری آن شرکت در آینده نزدیک روزانه به 130 پرواز خواهد رسید.

وی با بیان اینکه در صورت توزیع مناسب پروازها در طول شبانه‌روز، آسمان ایران ظرفیت پذیرش 750 پرواز عبوری در روز دارد، گفت: در حال حاضر روزانه 545 پرواز عبوری از آسمان ایران انجام می‌شود که تا پیش از سانحه سقوط هواپیما در شرق اوکراین این تعداد 475 پرواز بود.

وی گفت: موقعیت جغرافیایی و خاص ایران، بهره‌مندی از امکانات و تجهیزات ناوبری و رعایت استانداردهای هوانوردی، برخورداری از پرسنل متخصص و مهمتر از همه ثبات امنیت در فضای ایران علت افزایش تقاضای شرکت‌های هواپیمایی عنوان شده است.

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌های کشور اضافه کرد: برای رقابت با دیگر کشورها و افزایش پروازهای عبوری و استفاده از تمامی ظرفیت فضای کشور، بازنگری در تعرفه‌ها، اصلاح ساختار راه‌های هوایی و اطلاع‌رسانی مناسب و درست از وضعیت جمهوری اسلامی ایران و امکانات ناوبری و سرویس‌های استانداردی که توسط مرکز کنترل پرواز به‌صورت 24 ساعته در بیش از 90 راه هوایی به هواپیماها ارائه می‌شود، باید صورت گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها