امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 25
۰۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100422
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
حمیدرضا ترقی رئیس مرکز امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگارحوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به ...

حمیدرضا ترقی رئیس مرکز امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگارحوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اعتراض حزب متبوعش نسبت به پیش‌نویس اعتراض‌آمیز دبیرخانه کمیته دائمی اتحادیه احزاب سیاسی آسیا، اظهار داشت: متن این پیش‌نویس موضعی ۲ پهلو داشت و در آن به هیچ وجه به جنایات رژیم اشغالگر قدس که به کشتار زنان و کودکان بی‌دفاع غزه ختم شد، اعتراضی وارد نشده بود.

وی افزود: لذا حزب مؤتلفه اسلامی بعنوان عضو مؤثر این کمیته طی نامه‌ای ایرادات خود به این پیش‌نویس را اعلام کرد.

ترقی گفت: حزب موتلفه اسلامی یکی از ایرادات این نامه را ابهام در تعیین شروع‌کننده جنگ، یعنی رژیم صهیونیستی عنوان کرده است.

رئیس مرکز امور بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی افزود: حزب موتلفه اسلامی در این نامه دفاع را حق مردم فلسطین دانست.

وی ادامه داد: حملات رژیم اشغالگر قدس به غیر نظامیان، مدارس، بیمارستان‌ها و حتی امدادگران برخلاف قوانین بین‌المللی و حقوق بشر است که حزب موتلفه اسلامی در این نامه اعتراضی نسبت به آن نیز اشاره کرده است.

ترقی در پایان گفت: دبیرخانه‌ «آی کپ» نیز ضمن تشکر از موضع قاطع حزب مؤتلفه اسلامی، متن پیش‌نویس را تغییر داده و از سوی اتحادیه احزاب سیاسی آسیا نگرانی شدید خود را از تلفات گسترده غیرنظامیان از جمله کودکان و زنان، سالمندان ناشی از افزایش درگیری میان فلسطین و صهیونیست‌ها ابراز کرد؛ همچنین خواستار توقف فوری کلیه حملات بر علیه غیرنظامیان شد و اظهار امیداوری کرد که طرفین از طریق مذاکره به توافق دائمی و جامع دست یابند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها