امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۹:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100423
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، شهیندخت مولاوردی، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده امروز، شنبه در ...

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، شهیندخت مولاوردی، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده امروز، شنبه در دیدار با دبیرکل سازمان دی 8 آمادگی این معاونت را برای همکاری مشترک در جهت یافتن راهکارهایی به منظور توانمندسازی اقتصادی زنان مسلمان به‌ویژه زنان کشورهای عضو این سازمان اعلام کرد.

مولاوردی به زمینه‌ها و ظرفیت‌های بالای همکاری در چارچوب سازمان دی 8 که متشکل از هشت کشور بزرگ اسلامی است، اشاره و ابراز امیدواری کرد: اجرای پروژه‌های مشترک، موجب ارتقاء جایگاه زن مسلمان در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی شود.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان این مطلب که یکی از محورهای فعالیت این معاونت در عرصه بین‌المللی گسترش تعاملات بین‌المللی در حوزه زنان با اولویت کشورهای اسلامی است، تصریح کرد: تصحیح نگاه و ارتقاء جایگاه زن مسلمان در دنیا و ارایه چهره واقعی آنان بویژه زن ایرانی از مهم‌ترین اهداف این معاونت در تعاملات بین‌المللی است که می‌تواند در چارچوب کشورهای عضو سازمان دی 8، سمت و سو یافته و اجرایی شود.

مولاوردی کارآفرینی و تشویق زنان کارآفرین در کشورهای اسلامی را یکی از برنامه‌های معاونت رییس‌جمهوری در امور زنان و خانواده برای ارتقاء زن مسلمان در عرصه‌های جهانی ذکر کرد و گفت: این معاونت از توانمندسازی زنان کشورهای اسلامی در چارچوب اجلاس دی‌8، استقبال می‌کند.

دبیر کل سازمان دی8 نیز در این دیدار، ضمن ارایه توضیحاتی در خصوص تاریخچه تشکیل، اجلاس‌های برگزار شده و دستاوردهای این سازمان تاکنون، به ظرفیت‌های انسانی و اقتصادی کشورهای عضو اشاره کرد و خواستار همکاری مشترک این سازمان با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برای بهره‌برداری از این ظرفیت‌ها در جهت ارتقاء جایگاه زن مسلمان شد.

سیدعلی‌محمد موسوی تصریح کرد: سازمان دی8 از هر طرح و پروژه‌ای در حوزه زنان بویژه با رویکرد اقتصادی استقبال می‌کند و همکاری مشترک برای توانمندسازی زنان مسلمان و کارآفرین را از جمله ظرفیت‌های خوب همکاری با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری دانست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها