امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۴:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100428
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
محمد قانعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد با اشاره به ضریب اشغال هتل‌های خراسان رضوی در ایام پیک تعطیلات اظهار کرد: همزمان با تعطیلات عید ...

محمد قانعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد با اشاره به ضریب اشغال هتل‌های خراسان رضوی در ایام پیک تعطیلات اظهار کرد: همزمان با تعطیلات عید فطر خیل عظیمی از زائران به مشهد مقدس سفر کردند به طوری که ضریب اشغال هتل‌ها در این شهر به صد درصد رسید.

رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی با بیان اینکه هتل‌های خراسان رضوی ظرفیت پذیرش 75 هزار نفر شب در شرایط پیک را دارند، گفت: در کنار هتل‌ها؛ مهمانپذیر، هتل آپارتمان، مراکز اسکان شرکت‌ها و مدارس نیز وجود دارد به گونه‌ای که دیگر مشکلی برای اقامت زائران در مشهد پیش نمی‌آید اما متاسفانه هنوز شاهد استفاده برخی از مسافران از خانه‌های شخصی غیرقانونی هستیم.

قانعی عنوان کرد: با توجه به اینکه مسافرخانه‌های شخصی فاقد مجوز بوده و هیچ‌گونه کنترل و نظارتی بر روند فعالیت آنها انجام نمی‌شود و هرچند شناسایی و برخورد با واحدهای فاقد مجوز اسکان در مشهد انجام می‌شود؛ اما مشکلات عدیده‌ای را برای زائران و مسافران ایجاد می‌کنند بنابراین مردم خود باید در استفاده از اماکن اقامتی به این امر توجه داشته باشند.

وی تصریح کرد: 96 درصد هتل‌های خراسان‌رضوی در مشهد و تنها 12 هتل در شهرستان‌های استان  قرار دارند که در مدت چند روز گذشته ظرفیت هتل‌های دو شهرستان سبزوار و نیشابور نیز اشغال شده بود.

قانعی با اشاره به اینکه در ایام تعطیلات بعد از عید فطر بیشترین حجم سفر به مشهد مقدس را شاهد بودیم، عنوان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم تا زمان میلاد حضرت رضا(ع) روند آرامی را در سفر به مشهد مقدس داشته باشیم.

رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی در ارتباط با قیمت هتل‌ها در استان خاطرنشان کرد: در فروردین ماه امسال نرخ هتل‌ها 20 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت و دیگر تغییر قیمتی اتفاق نیفتاده است.

وی با اشاره به میزان استاندارد هتل‌های مشهد بیان کرد: با توجه به اینکه نیمی از هتل‌های کشور در مشهد قرار دارد و این شهر کلانشهر مذهبی دنیا به شمار می‌رود، این شهر تنها شهری است که در بخش استانداردسازی وارد عمل شده و در این راستا 75 درصد هتل‌ها استانداردسازی و مابقی نیز در حال بررسی و تطبیق هستند.

قانعی با تاکید بر اینکه با همکاری 15 ارگان و سازمان بر روند فعالیت هتل‌های خراسان رضوی نظارت می‌شود، اظهار کرد: بیشترین نظارت‌ها از طریق اتحادیه هتلداران، میراث فرهنگی و بهداشت صورت می‌گیرد و مسافران می‌توانند در صورت نارضایتی برای اعلام شکایت با شماره 32213334-051 تماس حاصل کنند.
انتهای پیام/70005/ذ30/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها