امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۷:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10043
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۲
تعداد بازدید: 220
به گزارش فارس، «ویلیام هیگ» وزیر خارجه انگلیس در مصاحبه با «اسکای نیوز» که امروز، جمعه‌، منتشر شد با اشاره به شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در قلمرو ...

به گزارش فارس، «ویلیام هیگ» وزیر خارجه انگلیس در مصاحبه با «اسکای نیوز» که امروز، جمعه‌، منتشر شد با اشاره به شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در قلمرو فلسطینیان تصریح کرد که اسرائیل در طول زمان به واسطه فعالیت‌های شهرک‌سازی  حمایت‌ها از خود را در انگلیس و کشورهای اروپایی از دست داده است.

هیگ که روز گذشته در حین دیداری به تل‌آویو با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل دیدار کرد، این اظهار نظرها را در پاسخ به سؤالاتی درباره دوستی انگلیس و اسرائیل پاسخ داد.

«ایوال استینیتس» وزیر امور استراتژیک اسرائیل پیشتر به روزنامه انگلیسی «دیلی تلگراف» درباره رابطه اسرائیل و انگلیس گفت: به طور معمول ما روابط خوبی با انگلیس داریم و در حال حاضر همکاری‌های اطلاعاتی خوبی با انگلیس داشته‌ایم و بسیار موفقیت‌آمیز بوده است.

وزیر امور استراتژیک رژیم صهیونیستی تصریح کرد که به واسطه برخی دشمنی‌ها و تحریکات رسانه‌های انگلیسی و برخی از سازمان‌های غیردولتی علیه اسرائیل، برخی نگرانی‌ها بین مقامات اسرائیلی در خصوص روابط با انگلیس به وجود آمده است.

ویلیام هیگ در خصوص علت کاهش حمایت از اسرائیل در بین مردم انگلیس گفت: اسرائیل برخی از حمایت‌های خود را در انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی در طول زمان از دست داده است و این مطلبی است که من اغلب موارد به رهبران اسرائیلی گوشزد کرده‌ام و این (کاهش حمایت) به دلیل فعالیت‌های شهرک‌سازی است که ما آن را محکوم می‌کنیم.

وزیر خارجه انگلیس افزود:« ما به شدت با شهرک‌سازی در سرزمین اشغالی مخالفیم. اسرائیل کشوری[رژیمی] است که ما با آن به شیوه‌های مختلف همکاری داریم اما شهرک‌سازی را تأیید نمی‌کنیم.»

هیگ پیش از دیدار با نتانیاهو از اسرائیل و فلسطین درخواست کرد تا گام‌هایی را برای پیشبرد فرایند سازش بردارند.

وی تأکید کرد: ما از تمامی احزاب می‌خواهیم که این فرایند را به جلو پیش برند و یک رهبری و حاکمیت برجسته و مصممانه‌ای را به وجود آورند و از اقداماتی که این حاکمیت را تضعیف می‌کند، دوری کنند.

هیگ تصریح کرد که لندن به طور کامل از تلاش‌های آمریکا برای از سرگیری مذاکرات سازش میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها حمایت می‌کند.

وزیر خارجه انگلیس در «رام الله» با «محمود عباس» رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین نیز دیدار کرد و درباره جدیدترین تلاش‌ها برای احیای مذاکرات سازش گفت‌وگو کردند.

هیگ همچنین تلاش‌های «جان کری» وزیر خارجه آمریکا برای احیای مذاکرات سازش خاورمیانه را تحسین کرد و بر رفع درگیری‌های فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها بر اساس یک راه‌حل دو دولتی که مورد توافق دو طرف باشد و با تبادل سرزمین و همچنین قرار دادن بیت المقدس بعنوان پایتخت دو دولت تأکید کرد و خواستار یک راه‌حل عادلانه و مورد توافق درباره مسئله پناهندگان نیز شد.

وزیر خارجه انگلیس تأکید کرد که زمان برای راه‌حل دو دولتی در حال به اتمام رسیدن است و این یک مسئله بسیار فوری و ضروری است و همچنین بر همکاری انگلیس و آمریکا و فلسطین و اسرائیل برای یافتن راه‌حلی برای درگیری‌های خاورمیانه بین فلسطینی‌ها و صهیونیست‌ها تأکید کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها